Debian preinstalowany na nowych komputerach

11. grudnia 1997r

Z przyjemnością informujemy o producencie komputerów wspierającym Debiana. VA Research oferuje preinstalowanego Debiana na wszystkich sprzedawanych przez nich systemach komputerowych bez żadnych dodatkowych opłat. Systemy te to: laptopy, stacje robocze i serwery plików. Możesz zobaczyć te produkty pod adresem http://www.varesearch.com/. VA przeznaczyło w ramach darowizny dla Debiana system oraz łącze wysokiej przepustowości. Oto trochę informacji o systemie z Debianem znajdującym się w sprzedaży w tym miesiącu.

Mamy nowy system. Jest to VArStation 25 — system Pentium II z możliwością obsługi dwóch procesorów, dostępny z jednym lub dwoma procesorami 233, 266 lub 300MHz. Jest to system bazujący na dyskach ide, a ceny zaczynają się od $2200 włączając w to kartę Matrox, 64 megabajty pamięci i SoundBlastera.

Jest trochę ulepszeń... większy dysk, więcej pamięci, lepsza karta graficzna itp. To dobry system ponieważ ludzie mogą zacząć od maszyny jednoprocesorowej i niewielkiej ilości pamięci, a później dodać kolejny procesor lub podwoić ilość ram.

By wesprzeć Debiana, przeznaczamy 2% ceny każdego zestawu VArStation 25 zamówionego z systemem Debian w grudniu.