Product SiteDocumentation Site

2. Dla kogo jest ta książka?

Staraliśmy się napisać tę książkę w taki sposób, aby była użyteczna dla różnych kategorii czytelników. Po pierwsze, administratorzy systemów (zarówno początkujący, jak i doświadczeni) znajdą w niej objaśnienia dotyczące instalacji i wdrożenia Debiana na wielu komputerach. Uzyskają również przegląd większości usług dostępnych na Debianie, razem z instrukcjami konfiguracji i opisem specyfiki związanej z tą dystrybucją. Zrozumienie mechanizmów związanych z tworzeniem Debiana pozwoli im radzić sobie z nieprzewidzianymi problemami. Administratorzy przekonają się, że zawsze będą mogli szukać pomocy wśród społeczności Debiana.
Użytkownicy innej dystrybucji Linuksa lub innej odmiany Uniksa odkryją specyfikę Debiana, powinni też bardzo szybko nauczyć się pracować z Debianem, wykorzystując w pełni unikatowe zalety tej dystrybucji.
Na koniec, czytelnicy, którzy mają już jakąś wiedzę o Debianie, i którzy chcą dowiedzieć się więcej o społeczności tworzonej wokół tej dystrybucji, również znajdą tutaj coś dla siebie. Ta książka powinna ich w dużym stopniu przybliżyć do potencjalnej sytuacji, w której przyłączą się do nas jako współpracownicy.