[ předchozí ] [ Obsah ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ A ] [ další ]


Poznámky k distribuci Debian GNU/Linux 4.0 (,,etch''), Alpha
Dodatek A - Nastavení systému sarge


Tento dodatek obsahuje informace o tom, jak nainstalovat nebo aktualizovat balíky z Debianu sarge ještě před přechodem na etch. To by mělo být třeba jen ve specifických situacích.


A.1 Aktualizace systému sarge

V podstatě se nejedná o nic jiného než běžnou aktualizaci Debianu sarge s tím rozdílem, že musíte zajistit, aby váš seznam balíků stále obsahoval balíky z verze sarge (viz Kontrola zdrojů balíků, Oddíl A.2).

Jestliže aktualizujete systém z oficiálního zrcadla debianu, bude automaticky aktualizován na nejnovější vydání sarge.


A.2 Kontrola zdrojů balíků

Pokud se některá z řádek souboru /etc/apt/sources.list odkazuje na 'stable', vlastně již etch ,,používáte''. I když jste již spustili apt-get update, stále se můžete vrátit zpět, viz dále.

Jestliže jste z Debianu etch dokonce instalovali nějaké balíky, pravděpodobně již není důvod instalovat starší balíky z Debianu sarge. V takovém případě se musíte sami rozhodnout, zda budete pokračovat nebo ne. Degradace balíků na nižší verze je sice možná, ale už přesahuje rámec těchto poznámek.

Svým oblíbeným textovým editorem otevřete (jako root) soubor /etc/apt/sources.list a zkontrolujte všechny řádky začínající deb http: nebo deb ftp:, zda se v nich nevyskytuje řetězec "stable". Pokud ano, změňte stable na sarge.

Máte-li v souboru řádky začínající deb file:, budete se muset podívat sami, zda adresář, na který ukazují, obsahuje archiv distribuce sarge nebo etch.

Důležité! Neměňte žádné řádky začínající deb cdrom:. Změnou byste totiž řádek zneplatnili a museli byste znovu absolvovat diskotéku s programem apt-cdrom. Pokud se zdroje 'cdrom' odkazují na distribuci "unstable", nenechte se vystrašit. Přestože je to matoucí, je to v pořádku.

Jestliže jste provedli nějaké změny, soubor uložte a aktualizujte seznam balíků příkazem

     # apt-get update

[ předchozí ] [ Obsah ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ A ] [ další ]


Poznámky k distribuci Debian GNU/Linux 4.0 (,,etch''), Alpha

$Id: release-notes.cs.sgml,v 1.16 2007-08-16 16:37:20 jseidel Exp $

Josip Rodin, Bob Hilliard, Adam Di Carlo, Anne Bezemer, Rob Bradford, Frans Pop, Andreas Barth, Javier Fernández-Sanguino Peña, Steve Langasek
debian-doc@lists.debian.org