Debian GNU/Linux 4.0 -- etch-a-půl -- Poznámky k verzi

Přehled

Do vydání Debian GNU/Linuxu 4.0r4 (etch) byly přidány některé balíky pro lepší podporu novějšího hardwaru. Sem patří linuxové jádro 2.6.24 a další ovladače pro X Window System. Instalace těchto dodatečných balíků není povinná a nenastane automaticky. Podpora pro starší verze balíků zůstává nezměněna.

Stávající jádro verze 2.6.18 zůstává pro etch výchozím jádrem.

Nové balíky

Aktualizované balíky

Některé balíky byly aktualizovány z důvodu kompatibility s novým jádrem 2.6.24, případně proto, že přinášejí podporu nového hardwaru:

Instalace vydání etch-a-půl

Počínaje tímto vydáním existují dva způsoby instalace Debianu 4.0 (etch).

  1. Instalace pomocí instalátoru Debianu 4.0 (etch)
    Je-li váš hardware dostatečně podporován standardním instalátorem z etche, můžete jej použít pro počáteční instalaci systému a později migrovat na jádro etch-a-půl. Tato možnost se nejlépe hodí uživatelům, kteří již mají etch nainstalován, ale chtějí připojit hardware, který je podporován až v jádře etch-a-půl.
    Informace o stažení a použití instalačního systému z Debianu 4.0 (etch) naleznete zde.
  2. Instalace pomocí instalátoru z Debianu lenny
    Počínaje verzí Beta 2 obsahuje instalátor z lennyho instalační jádro, které je velmi podobné jádru etch-a-půl a také kompatibilní režim pro instalaci Debianu etch. Tato možnost je nejvhodnější pro uživatele, jejichž hardware je podporován jádrem etch-a-půl, ale již ne standardním jádrem z etche. Informace o stažení a použití instalačního systému založeného na lennym naleznete zde.

Omezení

Poznámky ke konkrétnímu hardwaru