[ powrót ] [ Spis treści ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ A ] [ dalej ]


Uwagi do wydania Debian GNU/Linux 4.0 ("etch"), IA-64
Dodatek A - Zarządzanie systemem sarge


Ten dodatek zawiera informacje o niezbędnych do zainstalowania lub aktualizacji pakietach w systemie sarge przed przejściem na etch. Jest to niezbędne tylko w niektórych, specyficznych sytuacjach.


A.1 Aktualizacja systemu sarge

Zasadniczo nie ma różnicy w każdym przypadku upgrade'u z sarge. Chodzi o upewnienie się, że pakiety, których używasz znajdują się na liście pakietów sarge, jak to opisano w Sprawdzenie listy źródeł, Rozdział A.2.

Jeśli dokonujesz aktualizacji przy użyciu mirrora Debiana, zostanie ona automatycznie wykonana do ostatniej, najnowszej wersji sarge.


A.2 Sprawdzenie listy źródeł

Jeśli jakaś linia w pliku /etc/apt/sources.list odnosi się do 'stable', oznacza to że faktycznie "używasz" już etch. Jeśli wykonałeś już apt-get update, możesz powrócić jeszcze bez problemów przy pomocy poniższej procedury.

Jeśli masz już zainstalowane pakiety z etch, zapewne nie ma już sensu instalowanie pakietów z sarge. Musisz zadecydować, czy chcesz kontynuować, czy nie. Jest możliwy downgrade pakietów, ale nie jest tu opisany.

Otwórz plik /etc/apt/sources.list w edytorze (jako root) i sprawdź linie zaczynające się od deb http: lub deb ftp:, które odnoszą się do "stable". Jeśli są jakieś, zmień słowo stable na sarge.

Jeśli są jakieś linie zaczynające się od deb file:, musisz sprawdzić samodzielnie, czy wskazują one na pakiety z archiwów sarge, czy z etch.

UWAGA! Prosimy nie zmieniać linii zaczynających się od deb cdrom:. Zmiana spowoduje, że staną się one nieprawidłowe i może być konieczne ponowne uruchomienie programu apt-cdrom. Nie przejmuj się, jeśli linie 'cdrom' odwołują się do "unstable". Pomimo swej dziwności jest to normalne.

Po dokonaniu zmian zapisz plik i wykonaj

     # apt-get update

aby odświerzyć listę pakietów.


[ powrót ] [ Spis treści ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ A ] [ dalej ]


Uwagi do wydania Debian GNU/Linux 4.0 ("etch"), IA-64

$Id: release-notes.en.sgml,v 1.312 2007-08-16 22:24:38 jseidel Exp $

Josip Rodin, Bob Hilliard, Adam Di Carlo, Anne Bezemer, Rob Bradford, Frans Pop (obecny), Andreas Barth (obecny), Javier Fernández-Sanguino Peña (obecny), Steve Langasek (obecny)
debian-doc@lists.debian.org