5.1. Zavedení instalátoru na Mipsel

5.1.1. Zavedení z TFTP

5.1.1.1. TFTP zavádění na strojích Cobalt

Přesněji řečeno Cobalt nepoužívá pro zavádění TFTP, ale NFS. Nejprve tedy musíte nainstalovat NFS server a nakopírovat soubory instalačního systému do adresáře /nfsroot. Při zavádění Cobaltu musíte současně stisknout levou a pravou kurzorovou klávesu, což způsobí zavedení ze sítě pomocí NFS. Následně se zobrazí několik možností, mezi kterými jsou tyto dva způsoby instalace:

  • Přes SSH (výchozí): V tomto případě instalátor nastaví síť přes DHCP a spustí SSH server. Poté na LCD displeji Cobaltu zobrazí náhodné heslo a další informace nutné pro přihlášení (např. IP adresu). Instalaci zahájíte připojením na instalovaný počítač pomocí SSH klienta.

  • Přes sériovou konzoli: Můžete použít nullmodemový kabel na sériovém portu a připojit se k Cobaltu rychlostí 115200 bps.Tato možnost není dostupná na počítačích Qube 2700 (Qube1), jelikož nemají sériový port.

5.1.1.2. TFTP zavádění na Broadcom BCM91250A a BCM91480B

Na Broadcom BCM91250A a BCM91480B musíte zavést zavaděč SiByl přes TFTP a ten pak nahraje a spustí instalaci Debianu. Ve většině případů nejprve obdržíte IP adresu přes DHCP, ale nic vám nebrání nastavit si statickou adresu ručně. Chcete-li použít DHCP, zadejte v CFE promptu následující příkaz:

ifconfig eth0 -auto

Poté, co obdržíte IP adresu, můžete zavést zavaděč SiByl příkazem:

boot 192.168.1.1:/boot/sibyl

IP adresu v příkladu samozřejmě musíte nahradit jménem nebo IP adresou vašeho místního TFTP serveru. Instalační program by se měl zavést automaticky.

5.1.2. Zaváděcí parametry

5.1.2.1. Cobalt

Parametry není možno zadat přímo, ale musíte je zadat do proměnné args v souboru /nfsroot/default.colo ležícím na NFS serveru.

5.1.2.2. Broadcom BCM91250A a BCM91480B

Přímo z CFE promptu nemůžete zadávat žádné příkazy. Místo toho musíte na FTP serveru upravit soubor /boot/sibyl.conf a přidat své parametry do proměnné extra_args.