5.1. Zavedení instalátoru na SPARC

5.1.1. Zavedení z TFTP

Zavedení se sítě vyžaduje síťové připojení, funkční TFTP server a DHCP, RARP nebo BOOTP server.

Nastavení zavádení ze sítě je popsáno v 4.4 – „Příprava souborů pro zavedení ze sítě pomocí TFTP“.

Na strojích s OpenBootem jednoduše vstupte do „boot monitoru“ (viz 3.6.1 – „Vyvolání OpenBootu“) a zadejte příkaz boot net pro zavedení z TFTP a RARP serveru nebo boot net:bootp (resp. boot net:dhcp) pro zavedení z TFTP a BOOTP (resp. DHCP) serveru.

5.1.2. Zavedení z CD-ROM

Pro většinu lidí bude nejjednodušší použít sadu debianích CD. Pokud tuto sadu máte a váš počítač podporuje zavádění z CD, vložte CD do mechaniky, restartujte počítač a přejděte k další kapitole.

Některé CD mechaniky mohou vyžadovat použití speciálních ovladačů a tím pádem nemusí být dostupné v prvních fázích instalace. Pokud na vašem hardwaru nefunguje standardní cesta zavádění z CD, přečtěte si pasáž o alternativních jádrech a o jiných instalačních metodách.

I když není možné zavést systém přímo z CD-ROM, můžete z CD-ROM instalovat základní systém a balíčky. Jednoduše zaveďte systém pomocí jiného instalačního média (třeba z disket). Když dojde na instalaci základního systému a dalších balíků, zadejte, že budete instalovat z CD-ROM mechaniky.

Pokud máte problémy se zaváděním, prostudujte si 5.3 – „Problémy s instalačním systémem“.

Většina verzí OpenBootu podporuje příkaz boot cdrom, což je jednoduchý alias k zavedení ze SCSI zařízení s ID 6 (nebo ze sekundárního master zařízení na systémech IDE).

5.1.3. Zavedení z disket

Obrazy disket jsou dostupné pouze pro sparc32 a to ještě neoficiálně, protože tyto obrazy musí být vytvářeny pod uživatelem root, což naši kompilační daemoni nepodporují. Obrazy disket pro sparc32 hledejte na stránce projektu Debian Installer v části „daily built images“.

Pro zavedení z diskety použijte

Stop-A -> OpenBoot: "boot floppy"

Bohužel to vypadá, že architektura Sun4u (ultra) nepodporuje zavádění z disket. Typická chybová hláška je Bad magic number in disk label - Can't open disk label package.

Některé Sparky (třeba Ultra 10) mají takzvanou „OBP“ chybu, která jim znemožňuje zavedení. Příslušnou opravu si můžete stáhnout z http://sunsolve.sun.com pod číslem 106121.

Pokud při zavádění z disket uvidíte následující hlášku,

Fatal error: Cannot read partition
Illegal or malformed device name

je možné, že zavádění z disket není na vašem počítači podporováno.

5.1.4. Chybová hláška „IDPROM

Jestliže nemůžete zavést systém kvůli hlášce o problému s „IDPROM“, pak je pravděpodobné, že se vybila baterie NVRAM, která uchovává nastavení firmwaru. Více informací naleznete v dokumentu Sun NVRAM FAQ.