Skyrius 1. Įvadas

Turinys

1.1. Kaip pranešti apie klaidas šiame dokumente
1.2. Atnaujinimo pranešimų pateikimas
1.3. Šio dokumento išeities tekstai

Šis dokumentas informuoja Debian GNU/Linux distributyvo naudotojus apie svarbiausius pokyčius laidoje 5.0 („lenny“).

Laidos informacijoje aprašoma kaip saugiai atnaujinti 4.0 („etch“) laidą į dabartinę ir naudotojai informuojami apie žinomas potencialias problemas, galinčias kilti šio proceso metu.

Šio dokumento naujausiąją versiją galite rasti adresu http://www.debian.org/releases/lenny/releasenotes. Jei abejojate, pasižiūrėkite datą pirmajame puslapyje ir įsitikinkite, kad skaitote nepasenusią versiją.

[Atsargiai]Atsargiai

Tenka pažymėti, kad čia neįmanoma išvardinti visų galimų problemų ir todėl buvo pasirinktos tik tos, kurios gali kilti dažniausiai ir daryti didžiausią poveikį.

Atkreipkite dėmesį, kad šiame dokumente aprašomas tik atnaujinimas iš ankstesnės Debian laidos (t.y. iš 4.0). Jei jums reikia atnaujinti iš dar ankstesnės laidos, siūlome paskaityti ankstesnių laidų aprašymus ir pirma atlikti atnaujinimą iki 4.0 laidos.

1.1. Kaip pranešti apie klaidas šiame dokumente

Stengėmės atlikti visus galimus atnaujinimo žingsnius, aprašytus šiame dokumente ir kartu bandėme numatyti visas galimas problemas, su kuriomis gali tekti susidurti naudotojams.

Vis dėlto jei manote, kad suradote klaidą šiame dokumente (klaidinga informacija arba trūksta svarbios informacijos), praneškite apie tai riktų sekimo sistemoje kaip paketo release-notes riktą.

1.2. Atnaujinimo pranešimų pateikimas

Tikimės bet kokios informacijos iš naudotojų apie atliktą atnaujinimą iš etch į lenny. Jei norite pasidalinti šia informacija, praneškite savo atnaujinimo rezultatus riktų sekimo sistemoje kaip paketo upgrade-reports riktą. Prašom suspausti bet kokius prie pranešimo prisegamus failus (naudojantis gzip).

Prašom įtraukti į pateikiamą pranešimą apie atnaujinimą šią informaciją:

  • Paketų duomenų bazės būsena prieš ir po atnaujinimo: dpkg duomenų bazės būsena yra faile /var/lib/dpkg/status, o aptitude paketų būsena yra faile /var/lib/aptitude/pkgstates. Prieš sistemos atnaujinimą reikėtų pasidaryti rezervines kopijas, kaip aprašyta Skyrius 4.1.1, „Visų duomenų ir konfigūracijos nustatymų atsarginės kopijos sukūrimas“, bet taip pat šios informacijos atsargines kopijas galite rasti kataloge /var/backups.

  • Atnaujinimo seanso žurnalas sukurtas naudojantis script, kaip aprašyta Skyrius 4.5.1, „Seanso rašymas“.

  • apt darbo žurnalą, esantį faile /var/log/apt/term.log arba aptitude darbo žurnalą, esantį faile /var/log/aptitude.

[Pastaba]Pastaba

Prieš įdėdami darbo žurnalus į pranešimą apie atnaujinimą, peržiūrėkite juos ir pašalinkite asmeninę ir slaptą informaciją, nes šie žurnalai bus paskelbti viešai prieinamoje duomenų bazėje.

1.3. Šio dokumento išeities tekstai

Šio dokumento išeities tekstai yra DocBook XML formate. HTML versija sukurta naudojant docbook-xsl ir xsltproc. PDF versija sukurta naudojant dblatex arba xmlroff. Išeities tekstai yra prieinami Debian'o dokumentacijos projekto SVN repozitorijoje. Galite naudoti tinklapio sąsają, norėdami gauti prieigą prie atskirų failų per tinklą ir peržiūrėti jų pakeitimus. Dėl išsamesnės informacijos apie tai, kaip prieiti prie SVN repozitorijos prašom skaityti Debian'o dokumentacijos projekto SVN puslapius.