Skyrius 3. Įdiegimo sistema

Turinys

3.1. Kas naujo įdiegimo sistemoje?
3.1.1. Pagrindiniai pokyčiai
3.1.2. Automatizuotas įdiegimas

Debian'o įdiegiklis (diegimo programa) yra oficiali Debian'o įdiegimo sistema. Ji siūlo įvairių įdiegimo metodų, priklausomai nuo kompiuterio architektūros.

Įdiegiklio atvaizdus lenny distributyvui, o taip pat ir įdiegimo vadovą galima rasti Debian'o tinklapyje.

Įdiegimo vadovas taip pat patalpintas oficialaus CD/DVD diskų rinkinio pirmajame diske. Jį rasite čia:

/doc/install/manual/lt/index.html

Taip pat verta pasižiūrėti Debian'o įdiegiklio žinomų problemų sąrašą errata.

3.1. Kas naujo įdiegimo sistemoje?

Visą laiką nuo pirmojo oficialaus Debian'o įdiegiklio su Debian GNU/Linux 3.1 („sarge“) išleidimo jis buvo aktyviai tobulinamas, todėl pagerėjo aparatinės įrangos palaikymas ir buvo pridėta naujų funkcijų.

Šiose laidos pastabose aprašysime tik pagrindinius įdiegiklio programos pokyčius. Jei įdomu, kas konkrečiai pasikeitė po etch išleidimo, pasižiūrėkite lenny beta ir RC laidų anonsus Debian'o įdiegiklio naujienų istorijoje.

3.1.1. Pagrindiniai pokyčiai

Mikroprogramų (firmware) įkėlimo palaikymas įdiegimo metu

Dabar galima iš keičiamų nešėjų įkelti mikroprogramų dvejetainius failus, tiekiamus ne Debian'o įdiegiklyje.

Įdiegimo iš Microsoft Windows palaikymas

Įdiegiklis dabar tiekiamas su programa, kuri leidžia parengti Debian sistemos įdiegimą Microsoft Windows aplinkoje.

SATA RAID palaikymas

Ankstesnis paketų su saugumo pataisymais atnaujinimas

Įdiegimo metu esant prieigai prie interneto, įdiegiklis atnaujins visus paketus, kurie buvo atnaujinti nuo pradinio lenny išleidimo. Šis atnaujinimas vyksta įdiegimo metu prieš įkeliant (boot) įdiegtą sistemą.

Taigi, mažiau tikėtina, kad sistema turės saugumo problemų, kurios buvo pastebėtos ir ištaisytos laikotarpyje tarp lenny išleidimo ir diegimo momento.

Tankiai besikeičiančių paketų (volatile) palaikymas

Įdiegiklis dabar gali (jei tai pasirinksite) nustatyti, kad įdiegta sistema naudotų atnaujinimus ir iš volatile.debian.org. Šiame archyve saugomi paketai, kuriuose yra reguliariai besikeičiantys duomenys, pavyzdžiui, laiko zonų apibrėžimai, antivirusinių programų signatūrų failai ir pan.

Nauji perkėlimai (ports)

Dabar palaikoma ir armel architektūra. Taip pat pateikiami atvaizdai i386 Xen mašinoms-svečiams.

Aparatinių kalbos sintezės įrenginių palaikymas

Dabar įdiegiklis palaiko keletą aparatinių kalbos sintezės įrenginių, taigi pagerėjo jo taikymas sutrikusio regėjimo naudotojams.

Palaikomi relatime prijungimo parametrai

Įdiegiklis dabar leidžia nustatyti disko skirsnių prijungimą su relatime parametrais, leisdamas kreipties į failus ar katalogu laiko žymę atnaujinti tik jei ankstesnės kreipties laikas buvo ankstyvesnis negu esamas duomenų ar metaduomenų pakeitimo laikas.

Laikrodžio sinchronizavimas su NTP įdiegimo metu

Kompiuterio laikrodis dabar sinchronizuojamas su NTP serveriais per tinklą diegimo metu, kad įdiegtos sistemos laikrodis iškart būtų teisingai nustatytas.

Naujos kalbos

Vertėjų pastangų dėka, Debian'as dabar gali būti įdiegtas 63 kalbomis (50 naudojant paprastą tekstinę naudotojo sąsają ir 13 naudojant tiktai grafinę naudotojo sąsają). Tai yra penkiomis kalbomis daugiau negu, etch. Ši laida papildyta šiomis kalbomis: amharų, marathų, airių, šiaurės sami ir serbų. Šioje laidoje dėl nepakankamo vertimo atnaujinimo pašalintas estų kalbos palaikymas. Kita kalba, kuri buvo išjungta laidoje etch, buvo atgaivinta - tai valų kalba.

Kalbos, kurias galima pasirinkti tiktai naudojant įdiegiklio grafinę naudotojo sąsają, kadangi jų rašmenų simbolių negalima atvaizduoti negrafinėje aplinkoje: amharų, bengalų, botijų, gudžaratų, hindi, gruzinų, khmerų, malajalių, marathų, nepalų, pendžabų, tamilų ir tajų.

Supaprastintas šalies pasirinkimas

Šalių sąrašas dabar sugrupuotas pagal žemynus, leidžiantis lengvesnį šalies pasirinkimą, kai naudotojas nenori išsirinkti vienos iš šalių, asocijuojamos su pasirinkta kalba.

3.1.2. Automatizuotas įdiegimas

Kai kurie pakeitimai minėti aukščiau, taip pat palietė ir automatizuoto įdiegimo palaikymą įdiegiklyje, naudojant išankstinių nustatymų failus. Tai reiškia, kad jeigu jau turite esamus išankstinių nustatymų failus, kurie dirbo su etch įdiegikliu, negalite tikėtis, kad jie veiks ir su nauju įdiegikliu be pakeitimų.

Įdiegimo vadove yra atnaujintas atskiras priedas su išsamiais paaiškinimais apie išankstinių nustatymų failų naudojimą.