Instalacja Debiana GNU/Linux 2.2 dla architektury Intel x86
Przypisy

1

Zwróć uwagę, że rozprowadzamy także wiele pakietów, które nie spełniają naszych kryteriów wolnodostępności. Są one udostępnione w działach contrib lub non-free; patrz Debian FAQ, pod ``The Debian FTP archives''.

2

Informacje na temat tego, jak znaleźć i rozpakować pakiety źródłowe Debiana znajdują się w Debian FAQ pod ``Basics of the Debian Package Management System''.

3

Po zainstalowaniu systemu możesz włączyć ochronę Boot Sektora, jeśli chcesz. Nie ma sensu go zmieniać po ustawieniu boot managera. Nie daje to żadnej dodatkowej ochrony Linuksowi, ale jeśli używasz również Windows, może zapobiec katastrofie.

4

Po wyłączeniu komputera należy odczekać około minuty.

5

W większości przypadków właściwe będzie ustawienie ``Poland'', co odpowiada większości klawiatur stosowanych w Polsce - przyp. tłumacza.

6

Właściwie jest montowana jako /target, ale po restarcie systemu będzie to /.

7

TP S.A wymaga zwykłego uwierzytelniania w trybie tekstowym -- przyp. tłum.

8

Zwróć uwagę, że programem, który rzeczywiście instaluje pakiety jest dpkg, które jednak jest raczej narzędziem niskopoziomowym. apt-get uruchamia dpkg kiedy jest to konieczne. Jest narzędziem wyższego poziomu, ponieważ wie, że trzeba zainstalować pakiety, których dane pakiety wymagają, a także potrafi pobrać automatycznie pakiety z płyty CD, z sieci itp.

9

Dzieje się tak z powodu błędu w programie base-config, który został naprawiony w nadchodzącej edycji. Zdecydowaliśmy się nie zmieniać tego po wydaniu edycji potato, ponieważ była to raczej poważna zmiana i mogłaby sprawić zbyt wiele problemów.


Instalacja Debiana GNU/Linux 2.2 dla architektury Intel x86

version 2.2.27, 14 October, 2001
Bruce Perens
Sven Rudolph
Igor Grobman
James Treacy
Adam Di Carlo
tłumaczenie: Marcin Owsiany porridge@pandora.info.bielsko.pl