2.5. Požadavky na operační paměť a diskový prostor

K instalaci potřebujete alespoň 32MB operační paměti a 110MB volného místa na disku. Pro minimální konzolový systém (všechny balíky ze sekce standardní) je zapotřebí 250 MB diskového prostoru. Pokud chcete nainstalovat rozumnou část distribuce včetně systému X Window a vývojového prostředí, budete potřebovat alespoň 400 MB. Víceméně úplnou instalaci lze směstnat na 800 MB, ale počítejte s tím, že moderní desktopové prostředí zabere několik gigabajtů.

Na Amigách odpovídá velikost paměti FastRAM celkovým požadavkům na paměť. Použití karet Zorro s 16bitovou pamětí není podporováno, potřebujete 32bitovou RAM. K zakázání 16bitové paměti můžete použít program amiboot (viz Linux/m68k FAQ). Novější jádra by měla vypnout 16bitovou paměť automaticky.

Na Atari Linux využije jak paměť ST-RAM, tak i Fast RAM (TT-RAM). Protože hodně uživatelů hlásilo problém s během jádra ve Fast RAM, zavaděč umístí jádro do ST-RAM. Minimální velikost ST-RAM je 2 MB. K tomu budete ještě potřebovat alespoň 12 MB TT-RAM.

U Macintoshů si dejte pozor na stroje s ,,RAM-based video'' (RBV). Paměťový segment na fyzické adrese 0 se používá jako paměť grafické karty, což znemožňuje zavedení jádra na standardní pozici. Alternativní paměťový segment pro jádro a RAMdisk musí být veliký alespoň 4 MB.