[ předchozí ] [ Obsah ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ A ] [ B ] [ další ]


Poznámky k distribuci Debian GNU/Linux 3.1 (,,sarge''), Mips
Dodatek B - Nastavení systému woody


Tento dodatek obsahuje informace o tom, jak nainstalovat nebo aktualizovat balíčky z Debianu woody ještě před přechodem na sarge. To by mělo být třeba jen ve specifických situacích.


B.1 Aktualizace systému woody

V podstatě se nejedná o nic jiného než běžnou aktualizaci Debianu woody s tím rozdílem, že musíte zajistit, že váš seznam balíčků stále obsahuje balíčky z verze woody (viz Kontrola zdrojů balíčků, Oddíl B.2).


B.2 Kontrola zdrojů balíčků

Pokud se některá z řádek souboru /etc/apt/sources.list odkazuje na 'stable', vlastně již sarge ,,používáte''. I když jste již spustili apt-get update, stále se můžete vrátit zpět, viz dále.

Jestliže jste z Debianu sarge dokonce instalovali nějaké balíky, pravděpodobně již není důvod instalovat starší balíčky z Debianu woody. V takovém případě se musíte sami rozhodnout, zda budete pokračovat nebo ne. Degradace balíčků na nižší verze je sice možná, ale už přesahuje rámec těchto poznámek.

Svým oblíbeným textovým editorem otevřete (jako root) soubor /etc/apt/sources.list a zkontrolujte všechny řádky začínající deb http: nebo deb ftp:, zda se v nich nevyskytuje řetězec "stable". Pokud ano, změňte stable na woody.

Máte-li v souboru řádky začínající deb file:, budete se muset podívat sami, zda adresář, na který ukazují, obsahuje archiv distribuce woody nebo sarge.

Důležité! Neměňte žádné řádky začínající deb cdrom:. Změnou byste totiž řádek zneplatnili a museli byste znovu absolvovat diskotéku s programem apt-cdrom. Pokud se zdroje 'cdrom' odkazují na distribuci "unstable", nenechte se vystrašit. Přestože je to matoucí, je to v pořádku.

Jestliže jste provedli nějaké změny, soubor uložte a aktualizujte seznam balíčků příkazem

     # apt-get update

[ předchozí ] [ Obsah ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ A ] [ B ] [ další ]


Poznámky k distribuci Debian GNU/Linux 3.1 (,,sarge''), Mips

$Id: release-notes.cs.sgml,v 1.9 2005/06/18 08:42:39 fjp Exp $

Josip Rodin, Bob Hilliard, Adam Di Carlo, Anne Bezemer, Rob Bradford, Frans Pop
debian-doc@lists.debian.org