5.1. Zavedení instalátoru na SPARC

5.1.1. Zavedení z TFTP

Zavedení se sítě vyžaduje síťové připojení, funkční TFTP server a DHCP, RARP nebo BOOTP server.

Nastavení zavádení ze sítě je popsáno v 4.4 – „Příprava souborů pro zavedení ze sítě pomocí TFTP“.

Na strojích s OpenBootem jednoduše vstupte do „boot monitoru“ (viz 3.6.1 – „Vyvolání OpenBootu“) a zadejte příkaz boot net pro zavedení z TFTP a RARP serveru nebo boot net:bootp (resp. boot net:dhcp) pro zavedení z TFTP a BOOTP (resp. DHCP) serveru. Některé starší revize OpenBootu vyžadují konkrétní jméno zařízení, například boot le(); tyto pravděpodobně nepodporují ani BOOTP ani DHCP.

5.1.2. Zavedení z CD-ROM

Pro většinu lidí bude nejjednodušší použít sadu debianích CD. Pokud tuto sadu máte a váš počítač podporuje zavádění z CD, vložte CD do mechaniky, restartujte počítač a přejděte k další kapitole.

Některé CD mechaniky mohou vyžadovat použití speciálních ovladačů a tím pádem nemusí být dostupné v prvních fázích instalace. Pokud na vašem hardwaru nefunguje standardní cesta zavádění z CD, přečtěte si pasáž o alternativních jádrech a o jiných instalačních metodách.

I když není možné zavést systém přímo z CD-ROM, můžete z CD-ROM instalovat základní systém a balíčky. Jednoduše zaveďte systém pomocí jiného instalačního média (třeba z disket). Když dojde na instalaci základního systému a dalších balíků, zadejte, že budete instalovat z CD-ROM mechaniky.

Pokud máte problémy se zaváděním, prostudujte si 5.3 – „Problémy s instalačním systémem“.

Většina verzí OpenBootu podporuje příkaz boot cdrom, což je jednoduchý alias k zavedení ze SCSI zařízení s ID 6 (nebo ze sekundárního master zařízení na systémech IDE). Ve starších verzích OpenBootu, které tento alias nepodporují, musíte požít jméno konkrétního zařízení. Poznamenejme, že na systémech Sun4m (např. Sparc 10s a Sparc 20s) byly zaznamenány problémy se zaváděním z CD-ROM.

5.1.3. Zavedení z disket

Pro zavedení z diskety použijte

Stop-A -> OpenBoot: "boot floppy"

Bohužel to vypadá, že architektura Sun4u (ultra) nepodporuje zavádění z disket. Typická chybová hláška je Bad magic number in disk label - Can't open disk label package. Aby toho nebylo málo, některé modely Sun4c (jako třeba IPX) nepodporují komprimované obrazy, které se nachází na disketách, takže jsou také mimo hru.

Některé Sparky (třeba Ultra 10) mají takzvanou „OBP“ chybu, která jim znemožňuje zavedení. Příslušnou opravu si můžete stáhnout z http://sunsolve.sun.com pod číslem 106121.

Pokud při zavádění z disket uvidíte následující hlášku,

Fatal error: Cannot read partition
Illegal or malformed device name

je možné, že zavádění z disket není na vašem počítači podporováno.

5.1.4. Chybová hláška „IDPROM

Jestliže nemůžete zavést systém kvůli hlášce o problému s „IDPROM“, pak je pravděpodobné, že se vybila baterie NVRAM, která uchovává nastavení firmwaru. Více informací naleznete v dokumentu Sun NVRAM FAQ.