[ předchozí ] [ Obsah ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ A ] [ B ] [ další ]


Poznámky k distribuci Debian GNU/Linux 3.1 (,,sarge''), SPARC
Kapitola 3 - Nová instalace


Starý instalační systém Debianu nazývaný boot-floppies byl nahrazen přívětivějším a schopnějším systémem nazývaným debian-installer.

Pokud instalujete zbrusu nový systém, měli byste si přečíst instalační manuál dostupný na oficiálním CD v souboru

     /doc/install/manual/jazyk/index.html

nebo na Internetu: Instalační manuál pro sarge. Také byste se měli podívat na známé problémy v instalačním programu.

Instalační systém na architektuře SPARC implicitně používá linuxové jádro řady 2.4, ale je možné použít i jádro z řady 2.6. Podrobnosti viz Instalační manuál.


3.1 Problémy s klávesnicemi na SPARC

Během instalace se můžete při výběru klávesnice potkat s několika problémy.

První problém je s USB klávesnicemi od Sunu (např. u systémů SunBlade). Při instalaci s výchozím jádrem 2.4 jsou tyto nesprávně rozpoznány jako běžné Sun klávesnice. Řešení je popsáno v instalačním manuálu (viz kapitola Nová instalace).

Druhý problém se týká jader 2.6, které používají odlišnou vstupní vrstvu, díky které se všechny klávesnice tváří jako běžné PC klávesnice. To znamená, že pokud zavedete instalátor s jádrem 2.4 a nastavíte jej pro klávesnici Sun nebo USB a později (v expertním režimu) vyberete pro nový systém jádro 2.6, pravděpodobně skončíte s nefunkční klávesnicí.


3.2 Problémy s framebufferem on SPARC

Kvůli problémům se zobrazováním na některých systémech je implicitně podpora framebufferu na architektuře SPARC vypnutá. To může způsobit nepěkné zobrazení na systémech, které framebuffer podporují korektně (např. s grafickými kartami ATI). Zaznamenáte-li v instalačním systému problémy se zobrazováním, můžete zkusit zavést instalátor s parametrem "debian-installer/framebuffer=true".


3.3 Nejpopulárnější balíky

Z technických důvodů se již popularity-contest u nových instalací neinstaluje automaticky, což se v budoucích verzích pravděpodobně zase změní.

popularity-contest poskytuje projektu Debian hodnotné informace o tom, které balíky z distribuce se vlastně používají. To pomáhá při určování pořadí balíčků na instalačních CD a také při rozhodování vývojářů o tom, zda adoptují nějaký balíček opuštěný svým předchozím správcem, nebo zda jej z distribuce odstraní.

Informace z balíčku popularity-contest se zpracovávají anonymně. Ocenili bychom, kdyby jste si popularity-contest nainstalovali a zůčastnili se oficiální ankety; pomůžete tak zlepšit Debian.


[ předchozí ] [ Obsah ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ A ] [ B ] [ další ]


Poznámky k distribuci Debian GNU/Linux 3.1 (,,sarge''), SPARC

$Id: release-notes.cs.sgml,v 1.9 2005/06/18 08:42:39 fjp Exp $

Josip Rodin, Bob Hilliard, Adam Di Carlo, Anne Bezemer, Rob Bradford, Frans Pop
debian-doc@lists.debian.org