Pozn.: Pôvodný dokument je novší ako tento preklad.

Inštalácia Debian 9.9

Ak si chcete nainštalovať Debian 9.9 (stretch), stiahnite si ľubovoľný z nasledovných obrazov (všetky obrazu CD/DVD pre i386 a amd64 je možné použiť aj na kľúčenkách USB):

netinst obraz CD (typicky 150-280 MB)

Blu-ray (prostredníctvom jigdo)

ďalšie obrazy (netboot, flexibilná kľúčenka usb atď.)

Ak niektorý hardvér vo vašom systéme vyžaduje, aby bol s ovládačom zariadenia načítaný neslobodný firmvér, môžete použiť jeden z archívov tar bežných balíkov firmvéru alebo si stiahnuť neoficiálny obraz obsahujúci tento neslobodný firmvér. Pokyny ako používať archívy tar a všeobecné informácie o načítaní firmvéru počas inštalácie nájdete v Inštalačnej príručke (pozri dokumentáciu nižšie).

netinst (typicky 240-290 MB) non-free Obrazy CD s firmvérom

Poznámky

Dokumentácia

Ak si pred inštaláciou chcete prečítať len jediný dokument, prečítajte si náš Návod na inštaláciu, rýchleho sprievodcu inštaláciou. Ďalšou užitočnou dokumentáciou je:

Errata

Toto je zoznam známych problémov v inštalátore ktorý sa dodáva s vydaním Debian 9.9. Ak ste narazili na problém s inštaláciou Debianu a váš problém tu nie je uvedený, pošlite nám správu o inštalácii, ktorá popisuje problém alebo na wiki pohľadajte, či nie sú známe ďalšie problémy.

Errata k vydaniu 9.0

Vylepšené verzie inštalačného systému sa vyvíjajú pre ďalšie vydanie Debianu a tiež je možné ich použiť na inštaláciu stretch. Podrobnosti nájdete na stránke projektu Debian-Installer .