Informácie o vydaní Debian buster

Kódové odznačenie ďalšieho hlavného vydania Debianu po stretch je buster.

Toto vydanie začalo ako kópia stretch a momentálne je v stave zvanom testing. To znamená, že by sa veci nemali kaziť natoľko ako vo distribúciách unstable alebo experimental, pretože balíkom je povolené vstúpiť do tejto distribúcie iba ak uplynul určitý časový interval a neboli voči nim nahlásené žiadne chyby typu release-critical.

Prosím, pamätajte, že bezpečnostné aktualizácie pre distribúciu testing zatiaľ nespravuje bezpečnostný tím. Preto testing nedostáva bezpečnostné aktualizácie včas. Navrhujeme vám, aby ste dočasne zmenili záznamy vo vašom súbore sources.list z testing na stretch ak potrebujete bezpečnostnú podporu Pozri aj položku vo FAQ bezpečnostného tímu ohľadne distribúcie testing.

Môže byť dostupná rozpísaná verzia Poznámok k vydaniu (Release Notes). Prosím, tiež sa pozrite na navrhované zmeny v Poznámkach k vydaniu.

Inštalačné obrazy a dokumentáciu ohľadne inštalácie testing, nájdete na stránke Inštalátora Debianu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako funguje distribúcia testing, prečítajte si informácie pre vývojárov o nej.

Ľudia sa čsto pýtajú, či existuje jediné miesto, kde je možné dohľadať priebeh vydania. Nanešťastie také miesto neexistujem, ale môžeme vás odkázať na niekoľko miest popisujúcich veci, ktoré stoja vydaniu v ceste:

Okrem toho správca vydania zverejňuje všeobecné správy o stave vydania v poštovej konferencii debian-devel-announce.