4.2. Stažení souborů ze zrcadel Debianu

Nejbližší (a tedy pravděpodobně nejrychlejší) zrcadlo naleznete v seznamu zrcadel Debianu.

Budete-li stahovat soubory z debianího zrcadla pomocí FTP, použijte binární mód, ne textový nebo automatický.

4.2.1. Kde se nalézají instalační obrazy?

Instalační obrazy jsou umístěny na každém zrcadle Debianu v adresáři debian/dists/wheezy/main/installer-armel/current/images/. Význam jednotlivých obrazů popisuje soubor MANIFEST.

4.2.1.1. Instalační soubory pro Thecus N2100

Pro Thecus N2100 existuje obraz firmware, který automaticky zavede debian-installer. Tento obraz je k dispozici ke stažení na .../images/iop32x/network-console/n2100.bin . Do zařízení můžete obraz nahrát standardním způsobem pro aktualizaci firmware.

4.2.1.2. Instalační soubory pro GLAN Tank

GLAN Tank vyžaduje jádro a ramdisk na oblasti formátované souborovým systémem ext2. Oblast se musí nacházet na disku, na který chcete Debian nainstalovat. Tyto obrazy jsou k dispozici ke stažení na .../images/iop32x/network-console/glantank/ .

4.2.1.3. Instalační soubory pro Kurobox Pro

Kurobox Pro vyžaduje jádro a ramdisk na oblasti formátované souborovým systémem ext2. Oblast se musí nacházet na disku, na který chcete Debian nainstalovat. Tyto obrazy jsou k dispozici ke stažení na .../images/orion5x/network-console/buffalo/kuroboxpro .

4.2.1.4. Instalační soubory pro HP mv2120

Pro HP mv2120 existuje obraz firmware, který automaticky zavede debian-installer. Tento obraz je k dispozici ke stažení na .../images/orion5x/network-console/hp/mv2120/netboot.img . Do zařízení můžete obraz nahrát nástrojem uphpmvault ze stejnojmenného balíku, případně z Windows pomocí HP Media Vault Firmware Recovery Utility.

4.2.1.5. Instalační soubory pro QNAP Turbo Station

Instalační soubory pro QNAP Turbo Station se skládají z jádra, ramdisku a skriptu, který tyto soubory zapíše do flash paměti zařízení. Příslušné instalační soubory pro QNAP TS-11x, TS-21x a TS-41x můžete stáhnout z .../images/kirkwood/network-console/qnap/ .

4.2.1.6. Instalační soubory pro zásuvkové počítače a OpenRD

Instalační soubory pro zásuvkové počítače (SheevaPlug, GuruPlug, DreamPlug apod.) a zařízení OpenRD se skládají z jádra a initrd pro U-Boot. Oba soubory můžete stáhnout z .../images/kirkwood/netboot/marvell/ .

4.2.1.7. Instalační soubory pro NASy LaCie

Instalační soubory pro NASy LaCie (Network Space v2, Network Space Max v2, Internet Space v2, d2 Network v2, 2Big Network v2 a 5Big Network v2) se skládají z jádra a initrd pro U-Boot. Oba soubory můžete stáhnout z .../images/kirkwood/network-console/lacie/ .