Debian GNU/Linux 3.0 -- Errata

Problemy związane z bezpieczeństwem

Grupa zajmująca się bezpieczeństwem Debiana wydaje aktualizacje pakietów w dystrybucji stabilnej, w których znaleziono problemy związane z bezpieczeństwem. Więcej informacji na temat takich problemów w edycji "woody" można znaleźć na stronach dotyczących bezpieczeństwa.

Jeśli używasz programu APT, dodanie następującej linii do pliku /etc/apt/sources.list umożliwi Ci dostęp do najnowszych aktualizacji związanych z bezpieczeństwem:

  deb http://security.debian.org/ woody/updates main contrib non-free

Po dodaniu powyższej linii należy wykonać komendę apt-get update, a następnie apt-get upgrade.

Podwersje dystrybucji

Czasem, po pojawieniu się kilku poważnych problemów albo aktualizacji związanych z bezpieczeństwem, wydawana jest aktualizacja dystrybucji. Są one oznaczane jako podwersje (ang. point releases).

Więcej informacji na temat zmian między 3.0r0 i 3.0r6 można znaleźć w dzienniku zmian (a także dzienniku zmian dla non-US).

Poprawki w wydanej dystrybucji stabilnej przed umieszczeniem ich w archiwum przechodzą często wydłużony okres testów. Są jednak w tym czasie dostępne w katalogu dists/woody-proposed-updates na dowolnym serwerze lustrzanym archiwum Debiana (a także na serwerze non-US i jego serwerach lustrzanych).

Jeśli używasz programu apt, dodanie następującej linii do pliku /etc/apt/sources.list umożliwi Ci dostęp do proponowanych aktualizacji:

  # proponowane zmiany dla podwersji edycji 3.0
  deb http://archive.debian.org/debian proposed-updates main contrib non-free
  deb http://archive.debian.org/debian-non-US proposed-updates/non-US main contrib non-free

Po dodaniu powyższej linii należy wykonać komendę apt-get update, a następnie apt-get upgrade.

Nieoficjalna obsługa kontrolerów dysków nie wykrywanych przez instalator

Domyślny instalator nie obsługuje kilku systemów z kontrolerami RAID takimi jak Adaptec-2400A. Mimo tego można zainstalować Debiana 3.0, używając "smaku" bf2.4 i ładując dodatkowe moduły specjalne z tej dyskietki.