Projekt debian-volatile

debian-volatile dla użytkowników końcowych

Projekt debian-volatile został zakończony wraz z wydaniem Debiana Squeeze. Szczegóły są dostępne w stosownym komunikacie.

Co to jest debian-volatile?

Niektóre pakiety dotyczą szybko zmieniających się obiektów, dotyczy to np. filtrowania spamu czy skanowania antywirusowego, i nawet, jeśli użyjemy aktualizowanych wzorców danych, nie daje to rzeczywistej, w pełni wydajnej pracy wydania stabilengo. Głównym celem projektu volatile (ang. zwiewny, zmienny) jest umożliwienie administratorom aktualizowania systemów w wygodny, spójny sposób, aby można było bez przeszkód używać dystrybucji unstable, a nawet jej wybranych pakietów. Debian-volatile będzie zawierał jedynie zmiany względem programów wydania stabilnego, które są niezbędne do utrzymania wymaganej funkcjonalności.

Co to jest debian-volatile/sloppy?

Dla pakietów w sekcji volatile archiwum debian-volatile staramy się przestrzegać ograniczenia, że nowsze wersje programów nie wprowadzają zmian funkcjonalnych ani nie wymagają od administratora modyfikacji plików konfiguracyjnych.

Archiwum

Oficjalne archiwum debian-volatile zostało przeniesione do archive.debian.org.

Integracja do głównego archiwum nastąpiła w squeeze. Informacje na temat jak przejść na squeeze-updates są dostępne w stosownym komunikacie.