Debian na CD

Síťová instalace z minimálního CD

Upozornění! Tento překlad je příliš zastaralý, prohlédněte si prosím originál.

Síťová instalace, nebo také netinst CD, je jedno CD, které vám umožňuje nainstalovat celý operační systém. Toto CD obsahuje minimální množství softwaru potřebné pro započetí instalace a stažení zbývajících balíčků z Internetu.

Co je pro mně lepší — minimální startovací CD-ROM, nebo kompletní disky CD? Záleží na situaci, ale my si myslíme, že v mnohých případech je minimální CD lepší — především, stáhnete jen balíčky, které jste vybrali k nainstalování na počítač, což šetří jak váš čas, tak i stažená data. Na druhé straně, kompletní disky CD jsou vhodnější pokud instalujete na víc jak jeden počítač, nebo počítače bez neomezeného připojení k Internetu.

Jaká síťová připojení jsou během instalace podporována? Síťová instalace předpokládá, že máte k dispozici připojení k Internetu alespoň prostřednictvím analogového vytáčeného připojení PPP, nebo ethernetové připojení. To může být i připojení pomocí PCMCIA adaptéru na laptopech. Interní (PCI) ISDN karty a karty WLAN nejsou podporovány — litujeme!

Velikost obrazu je větší než 180 MB/40 MB, než je uvedeno níže! Ano — momentálně je velikost kontrolována pouze pro architekturu i386, ostatní architektury mohou uvedené velikosti překročit.

Ke stažení jsou k dispozici následující obrazy minimálních startovacích CD:

Oficiální obrazy netinst verze stable

Do velikosti 180 MB, tento obraz je možné vypálit na malá CD-R(W) média o průměru 80 mm/3.1". Obraz obsahuje instalátor a menší sadu balíčků, které umožňují instalaci (opravdu jen) základního systému.

Informace o tom, co jsou tyto soubory a jak je použít, naleznete v často kladených otázkách (FAQ).

Po té, co si stáhnete obrazy, se podívejte na podrobné informace o procesu instalace.