Debian na CD

Síťová instalace z minimálního CD

Síťová instalace, nebo také netinst CD, je jedno CD, které vám umožňuje nainstalovat celý operační systém. Toto CD obsahuje minimální množství softwaru potřebné pro započetí instalace a stažení zbývajících balíčků z Internetu.

Co je pro mně lepší — minimální startovací CD-ROM, nebo kompletní disky CD? Záleží na situaci, ale my si myslíme, že v mnohých případech je minimální CD lepší — především, stáhnete jen balíčky, které jste vybrali k nainstalování na počítač, což šetří jak váš čas, tak i stažená data. Na druhé straně, kompletní disky CD jsou vhodnější pokud instalujete na víc jak jeden počítač, nebo počítače bez neomezeného připojení k Internetu.

Jaká síťová připojení jsou během instalace podporována? Síťová instalace předpokládá, že máte k dispozici připojení k Internetu. Podporovány jsou různé způsoby, jako je analogové vytáčené připojení PPP, ethernet, WLAN (s několika omezeními). ISDN však ne — litujeme!

Ke stažení jsou k dispozici následující obrazy minimálních startovacích CD:

Oficiální obrazy netinst verze stable

Do velikosti 280 MB. Obraz obsahuje instalátor a menší sadu balíčků, které umožňují instalaci (opravdu jen) základního systému.

Obraz CD netinst (obecně 150-280 MB, liší se podle architektury)

Informace o tom, co jsou tyto soubory a jak je použít, naleznete v často kladených otázkách (FAQ).

Po té, co si stáhnete obrazy, se podívejte na podrobné informace o procesu instalace.