Dary dla Software in the Public Interest

Dary pieniężne

Debian to nazwa projektu, a Debian to nazwa dystrybucji, którą tworzymy. Sprawami finansowymi zajmuje się założone przez nas bezdochodowe przedsiębiorstwo, Software in the Public Interest.

Mimo tego, że Debian jest tworzony przez ochotników z całego świata, ma on wydatki, które były przez długi czas pokrywane z kieszeni kilku rozwijających. Koszty te obejmują, między innymi rejestrację domeny debian.org, tworzenie płyt CD w celach testowych, niezwrócone koszty podróży i zakwaterowania w czasie konferencji itp.

Wiele darów do pewnego czasu pochodziło od wdzięcznych użytkowników. Choć wszystkie dary są mile widziane, spodziewamy się, że zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy zarabiają dzięki Debianowi (producenci płyt CD, firmy prowadzące pomoc techniczną, a nawet przedsiębiorstwa, które polegają na Debianie w codziennym działaniu) przekazując nam pieniądze pomogą uczynić Debiana najlepszym systemem operacyjnym, jaki może istnieć.

Jeśli chcesz przekazać nam dar pieniężny, zobacz stronę na temat darów SPI. Zwróć uwagę by zaznaczyć, że pieniądze są przeznaczone dla Debiana. Jako że Debian to organizacja bezdochodowa, możemy wystawiać pokwitowania dla celów podatkowych.

W niektórych częściach świata łatwiej jest przekazać dar pieniężny do jednej z organizacji partnerskich Software in the Public Interest (bieżące informacje są na stronie dofinansowanie SPI):

Dary w postaci wyposażenia i usług

Z powodu małego budżetu, jaki w tej chwili ma Debian, nie jest możliwy zakup i opieka nad własnymi komputerami i połączeniami sieciowymi. Dlatego polegamy na darach w postaci wyposażenia i usług od firm i uniwersytetów, dzięki którym Debian jest połączony ze światem.

Jeśli twoja firma ma niewykorzystywane maszyny lub zbędne wyposażenie (twarde dyski, kontrolery SCSI, karty sieciowe itp.), prosimy wziąć pod uwagę możliwość przekazania ich Debianowi. Prosimy o kontakt z osobą zajmującą się darowanym sprzętem w celu uzyskania dalszych szczegółów.

Debian posiada listę potrzebnego sprzętu dla różnych serwisów i grup projektu.


Oto lista organizacji, które ufundowały wyposażenie lub usługi dla Debiana: