Sledování vývoje aptitude

Získání zdrojových textů vývojové větve aptitude
Poštovní konference
Posílání záplat
Sledování změn ve zdrojových textech aptitude
Sestavení vývojové větve aptitude

Získání zdrojových textů vývojové větve aptitude

Jestliže si chcete vyzkoušet nejčerstvější novinky, nebo byste rádi přispěli k vývoji aptitude, můžete si stáhnout aktuální zdrojové texty pomocí programu Mercurial dostupného z http://www.selenic.com/mercurial/. Po instalaci Mercurialu si můžete stáhnout nejnovější verzi zdrojových textů příkazem hg clone http://hg.debian.org/hg/aptitude/head aptitude.

[Varování]Varování

aptitude se v Mercurialu aktivně vyvíjí a tudíž není garantováno, že se tyto zdrojové texty povede sestavit (o bezproblémovém běhu ani nemluvě)! Vděčně vítáme jakékoliv hlášení o chybách, ale pamatujte, že vývojovou verzi používáte na vlastní nebezpečí[1]

Poštovní konference

Primární poštovní konferencí pro vývoj aptitude je . Archivy se nachází na http://lists.alioth.debian.org/pipermail/aptitude-devel/, přihlásit se můžete na webové stránce http://lists.alioth.debian.org/mailman/listinfo/aptitude-devel.

Posílání záplat

Záplaty pro aptitude by se měly posílat nejlépe do poštovní konference . Preferujete-li zaslání soukromým mailem, můžete použít adresy nebo . Přijetí a začlenění záplaty do aptitude značně pomůže, pokud uvedete důvod záplaty a vysvětlení, co touto záplatou měníte.

Sledování změn ve zdrojových textech aptitude

Zdrojové texty aptitude se neustále mění podle toho, jak přicházejí nové vlastnosti, chyby a jejich opravy. Svou kopii zdrojových textů můžete kdykoliv aktualizovat příkazem hg pull && hg update spuštěným v adresáři aptitude.

Chcete-li automaticky dostávat oznámení o změnách ve zdrojových textech aptitude, přihlaste se k odběru RSS kanálu na http://hg.debian.org/hg/aptitude/head?cl=tip;style=rss.

Sestavení vývojové větve aptitude

Pro sestavení aptitude ze systému Mercurial musíte mít nainstalovány programy autoconf a automake. Nejprve se příkazem sh ./autogen.sh && ./configure vygenerují soubory potřebné pro sestavení aptitude a poté se program sestaví a nainstaluje obvyklým make a make install.[1] Samozřejmě většina softwaru se používá na vlastní nebezpečí, ale toto riziko je při použití vývojové větve mnohem větší.