Увага! Цей переклад дуже застарів, дивіться, будь ласка, оригінал.

Ознайомлення з роботою сервера запитів системи відслідковування помилок Debian

Існує поштовий сервер, котрий може за запитом відсилати вам повідомлення про помилки та їх індекси у вигляді простого тексту.

Щоб скористатись цим, відішліть листа на адресу request@bugs.debian.org. Значення поля Тема ігнорується, однак його буде використано при створенні Теми листа у відповідь.

Тіло вашого листа повинно містити послідовність команд, по одній на рядок. Ви отримаєте лист у відповідь, в якому знайдете копії команд вашого листа та відповідь на кожну вашу команду. Для поданого тут списку команд нікому не відсилається жодних службових повідомлень і лист не зберігається в жодному публічному журналі.

Будь-який текст в рядку, що починається зі знака решітки — #,— ігнорується; сервер припиняє процес обробки листа, якщо знаходить рядок з контрольним обмежувачем (quit, stop, thank you або два знаки дефіса є загальновідомими прикладами). Також, процес зупиняється, якщо знайдено надто багато нерозпізнаних команд або команд з хибним синтаксисом. Якщо аналіз жодної з команд не завершується вдало, сервер відсилає у відповідь довідку щодо його використання.

Можливі команди

send номер_помилки
send-detail номер_помилки
Запит копії повідомлення про помилку. send-detail відсилає також всі „нудні“ повідомлення, що стосуються даної теми, наприклад різні автоматичні відповіді.
index [full]
index-summary by-package
index-summary by-number
Запит повного списку (зі всіма деталями, включаючи закриті та перенаправлені звіти), відсортованого за пакунком або за номером, відповідно.
index-maint
Запит списку супроводжуючих пакунків з помилками (відкритими та недавно закритими), зареєстрованими в системі відслідковування.
index maint супроводжуючий
Запит списку зареєстрованих в системі помилок, що відносяться до пакунків певного супроводжуючого. Пошук здійснюється точно за вказаним значенням. Список помилок буде відіслано окремим повідомленням.
index-packages
Запит дає змогу отримати список пакунків з помилками (відкритими та недавно закритими), зареєстрованими в системі відслідковування.
index packages пакунок
Запит списку зареєстрованих в системі помилок, що відносяться до певного пакунка. Пошук здійснюється точно за вказаним значенням. Список помилок буде відіслано окремим повідомленням.
send-unmatched [this|0]
send-unmatched last|-1
send-unmatched old|-2
Запит записів в системі журналювання, що не відносяться до окремого повідомлення про помилку за поточний, минулий та позаминулий тиждень відповідно. (Кожен тиждень завершується в середу).
getinfo назва_файла

Запит файлу, що містить інформацію про пакунок(ки) та/або супроводжуючого(их) — є доступними такі файли:

maintainers
Уніфікований список супроводжуючих пакунків у вигляді, що використовується в системі відслідковування помилок. Він створюється, використовуючи інформацію з файлів Packages, файлів перевизначень та файлів псевдопакунків.
override.distribution
override.distribution.non-free
override.distribution.contrib
override.experimental
Інформація щодо пріоритетів, розділів пакунків та перевизначених відомостях про супроводжуючих. Ця інформація використовується в процесі створення файлів Packages у ftp-архіві. Використовуючи ключові слова, можна переглянути відомости про кожне з основних дерев дистрибутиву.
pseudo-packages.description
pseudo-packages.maintainers
Список відповідно описів та супроводжуючих псевдопакунків.
refcard
Запит довідки по поштових серверах, відсилається у форматі ASCII.
help
Запит цього допоміжного документу, відсилається на e-mail у форматі ASCII.
quit
stop
thank
thanks
thankyou
thank you
--
Ці команди зупиняють процес аналізу вашого повідомлення. Після них ви можете помістити будь-який текст, його буде проігноровано. Ви можете використати це для включення більш довгих коментарів, ніж зазвичай властиві рядкам, котрі починаються з #, наприклад, для зручності людини, що перечитує ваше повідомлення (переглядає його в журналах системи відслідковування, або ви вказали його в полі CC чи BCC).
#...
Однорядковий коментар. Символ # повинен знаходитись на початку рядка.
debug рівень
Встановлює рівень відлагодження, повинен бути невід'ємним цілим числом. 0 означає без відлагодження; 1 зазвичай достатньо. Повідомлення відлагодження будуть включені до листа у відповідь. Схоже, більшість користувачів системи не має з цього жодної користі.

Можна переглянути довідник по поштових серверах, що є доступним через WWW, файл bug-mailserver-refcard.txt або через e-mail при використанні команди refcard(див. вище).

Якщо ви бажаєте керувати повідомленнями про помилки, вам слід скористатись адресою control@bugs.debian.org, котра зрозуміє більшість з команд, описаних раніше. Більше про це можна дізнатись з іншого документу, що є доступним через WWW, файл bug-maint-mailcontrol.txt, або при відсиланні слова help за адресою control@bugs.debian.org.

У випадку, якщо ви читаєте цей документ як простий текстовий файл, отриманий за допомогою e-mail: посилання на HTML-версію позна знайти на головній сторінці системи відслідковування помилок https://www.debian.org/Bugs/.


Інші сторінки системи відслідковування помилок (BTS - Bug Tracking System):


Debian BTS administrators <owner@bugs.debian.org>

Debian bug tracking system
Copyright © 1999 Darren O. Benham, 1997, 2003 nCipher Corporation Ltd, 1994-1997 Ian Jackson.