Увага! Цей переклад дуже застарів, дивіться, будь ласка, оригінал.

Списки розсилки

Вступ

Debian розробляється розподілено, розробниками зі всіх сторін світу. Тому електронна пошта — це найбільш прийнятний шлях для обговорення різних питань. Найбільше розробники та користувачі Debian спілкуються за допомогою декількох списків розсилки.

Існує багато загально-відкритих списків розсилки, тобто кожен може прочитати все, що відправлено в список розсилки та взяти участь в обговоренні. Вітається будь-яка допомога в розробці Debian та поширенні вільного програмного забезпечення. Також є деякі списки, відкриті виключно для офіційних розробників Debian; прохання не розцінювати це як закриту розробку, просто іноді немає значного сенсу обговорювати внутрішні питання з не-розробниками.

Всі списки розсилки Debian підтримуються спеціальним сервером, що використовує програмне забезпечення автоматичної обробки пошти SmartList. Цей сервер має назву lists.debian.org. Всі повідомлення в списки розсилки, повідомлення про підписку або її анулювання повинні відсилатись на якусь з адрес на цьому сервері.

Основи використання

Кожен список розсилки Debian має адресу для відсилання повідомлень у вигляді назва_списку@lists.debian.org, адресу керуючих запитів у вигляді назва_списку-request@lists.debian.org, та веб-сторінку https://lists.debian.org/назва_списку/.

Щоб відіслати листа в список розсилки, просто відішліть його на адресу для повідомлень. Щоб підписатись на список розсилки і отримати право читати його повідомлення по мірі їх надходження, або анулювати свою підписку, скористайтесь адресою керуючих запитів (див. нижче).

За адресою https://lists.debian.org/ ви можете знайти список доступних на даний момент списків розсилки, як відсортований за темою так і без сортування.

Ми також підтримуємо статистику використання списків розсилки: перевірте середню кількість повідомлень перед тим, як підписуватись на вибраний вами список розсилки, якщо боїтесь бути заваленим листами.

Відмова від відповідальності / Політика щодо приватності / Правова інформація

Списки розсилки є публічними форумами.

Всі листи, відправлені в список, доставляються усім його учасникам, а їх копії зберігаються в публічних архівах, щоб люди могли переглянути або здійснити пошук в архіві без необхідності підписуватись на список розсилки.

Більш того ви можете переглядати наші списки розсилки як групи новин Usenet. Це ви можете зробити за допомогою веб-інтерфейсу, такого, наприклад, як Google .

Списки розсилки можуть бути використані і для інших цілей — однак, будь ласка, ніколи не відсилайте жодних конфіденційних чи неліцензійних матеріалів в список розсилки. Це стосується також адрес електронної пошти. Зверніть особливу увагу на той факт, що були випадки надсилання спаму, вірусів, черв'яків і т.д. на адреси, зібрані з листів в наших списках розсилки.

Debian супроводжує списки розсилки добросовісно і докладає всіх зусиль для протидії всім описаним зловживанням з метою безперервного надання всіх послуг. В той же час, Debian не несе відповідальності за жоден лист, відісланий до списку розсилки, або будь-що, що може статись внаслідок цього.

Будь ласка, перегляньте нашу відмову від відповідальності, якщо бажаєте отримати більше інформації.

Підписка / Відписка

Будь-хто має право підписатись на будь-який список розсилки або відмовитись від подальшої участі в ньому, за умови, якщо згідно політики підписки цієї розсилки вона є відкритою.

Щоб замовити підписку на певний список розсилки або відмовитись від участі у ньому ви можете скористатись простими веб-формами, доступними на відповідних сторінках сайту https://lists.debian.org/.

Щоб підписатись одночасно на декілька списків розсилки або відмовитись від подальшої участі в них скористайтесь списком веб-форм для підписки або відписки відповідно. На сторінці для замовлень ви також знайдете загальний опис та політику підписки для кожного списку розсилки.

Запити щодо замовлення або відмови від участі також можна відсилати за допомогою електронної пошти на спеціальну керуючу адресу, що трохи відрізняється від адреси списку розсилки. Листи про бажання підписатися чи відписатися НЕ повинні відсилатись за адресою самого списку розсилки.

Щоб замовити підписку на список розсилки або відмовитись від неї, будь ласка, надішліть листа за адресою

<назва_списку_розсилки>-REQUEST@lists.debian.org

зі словом subscribe або unsubscribe в Темі (Subject).

Будь ласка, пам'ятайте про частину -REQUEST в адресі.

Як частина процесу підписки, програмним забезпеченням списку вам буде відісланий електронний лист, на який ви повинні будете відповісти, для підтвердження підписки. Це зроблено з міркувань безпеки, щоб уберегти людей від підписки на списки розсилки без їх на те згоди.

Типові проблеми з замовленням/відмовою

Будь ласка, пам'ятайте, що запит про припинення членства в списку розсилки повинен відсилатись з тієї ж адреси, на яку ви були підписані. Якщо це не є можливим, в полі Тема: заголовку листа повинно стояти: unsubscribe subscribedaddress@subscribed.domain

Якщо ви отримуєте пошту зі списку розсилки, але не можете знайти адресу, на яку ви підписались, ви можете скористатись повними заголовками — отримані повідомлення повинні містити щось схоже на це:

  From bounce-debian-foo=quux=example.com@lists.debian.org  Tue Apr 22 01:38:14 2003

Тоді з цілковитою впевненістю можна сказати, що список розсилки має назву debian-foo, а адреса, яку ви вказували при підписуванні — quux@example.com. В цьому (вигаданому) випадку ви повинні відіслати листа за адресою debian-foo-request@lists.debian.org з поміткою unsubscribe quux@example.com полі Тема:.

На жаль, на даний момент неможливо замовити підписку на адресу з таким ім'ям користувача, листи від якого при обробці за допомогою procmail вважаються відісланими демонами повідомленнями. Це означає, що ім'я користувача не повинно бути таким як mail, admin, root, master, чи подібним до цих рядків (див. procmailrc(5) про FROM_DAEMON).

Іншим відомим обмеженням наших списків розсилки є те, що більшість відхилених електронних листів просто знищується, а користувач не отримує жодної вказівки, що щось відбувається неправильно. Наприклад, це трапляється коли людина хоче підписатись на список розсилки в якому вона вже зареєстрована: SmartList просто проігнорує такий запит.

Якщо ви не впевнені в тому чи підписані на якийсь з наших списків розсилки, відішліть листа за адресою majordomo@lists.debian.org з поміткою which your.email@address в тілі. Більше інформації про цю послугу (так званий MajorSmart) можна отримати, відіславши листа на ту ж адресу з поміткою help в тілі.

Кодекс поведінки

При спілкуванні в списках розсилки Debian, будь ласка, дотримуйтесь наступних правил:

Підтримка списків розсилки

Якщо ви хочете створити новий список розсилки, будь ласка, прочитайте відповідний HOWTO.

Якщо у вас виникли деякі проблеми з підпискою чи відпискою, будь ласка, впевніться, що ви правильно виконали всі необхідні кроки перед тим, як звернутись до нас. Впевніться, що ви переглянули застереження щодо підписки/відмови.

Щоб зв'язатись з супроводжуючим списків розсилки, відішліть англійською листа за адресою listmaster@lists.debian.org.
Крім цього, ви можете відіслати повідомлення про помилку в псевдо-пакунку lists.debian.org.

Якщо у вас не виходить відмовитись від подальшої участі у списку розсилки, будь ласка, додайте копії всіх заголовків з довільного листа, якого ви отримали зі списку розсилки на адресу вашої електронної пошти.

Рекламна політика в списках розсилки Debian

Призначення цієї політики полягає у боротьбі зі спамом в списках розсилки.

В списках розсилки Debian забороняється проводити масову розсилку будь-якої небажаної кореспонденції (також відомої як спам). Дописи адресатів таких листів можуть блокуватись, а повідомлення про таку діяльність — надсилатись у відповідні органи влади.

Команда управління списками розсилки Debian робить все для того, щоб унеможливити потрапляння таких повідомлень до списків розсилки. Зазвичай, на протязі одного дня блокується понад 40 000 повідомлень.

Багато правил, які ми використовуємо для протидії спамерам та їх повідомленням, нам повідомили люди, котрі підписані на списки розсилки. Якщо ви бажаєте допомогти нам зменшити кількість спаму, ваша допомога буде вельми доречною.
Щоб правильно повідомити про спам, вам потрібно зробити наступне:

Ми вас повідомимо про наші дії щодо запропонованих вами змін.
Будь ласка, пам'ятайте, що ми будемо обробляти лише ті повідомлення про спам/шаблони, що були надіслані на протязі останніх декількох годин, бо немає сенсу в застосуванні застарілих фільтрів.
Також, будь ласка, не надсилайте жодних списків правил, котрі ви знайшли деінде. Вони дуже рідко забезпечують гарні результати для наших списків, оскільки трафік в списках має досить унікальну специфіку.

Щоб це було ефективнішим, повідомлення повинно бути відіслане на протязі останніх декількох годин. Чим старіше повідомлення, тим менше шансів, що ваші зміни будуть прийняті.

Не дозволяйте, щоб будь-які листи, що ви отримуєте зі списків розсилки Debian пересилались до автоматичної системи повідомлень про спам. Такі дії часто можуть зашкодити всім користувачам та змусить нас заблокувати відсилання вам будь-яких листів зі списків розсилки Debian доти, доки ви не запевните нас, що не робитимете так знову.