Випущено Debian GNU/Linux 4.0

08 квітня 2007 р.

Після 21 місяця невпинної розробки, проект Debian радий повідомити про офіційний випуск Debian GNU/Linux версії 4.0, кодова назва — etch. Debian GNU/Linux — це вільна операційна система, що підтримує загалом одинадцять процесорних архітектур та містить стільничні середовища KDE, GNOME та Xfce. Його особливістю також є криптографічне програмне забезпечення, сумісність з FHS версії 2.3 і програмним забезпеченням, розробленим для LSB версії 3.1.

Використовуючи повністю інтегрований процес встановлення, Debian GNU/Linux 4.0 постачається з підтримкою зашифрованих розділів з коробки. В цьому випуску представлено нещодавно розроблену графічну оболонку для системи встановлення, що підтримує сценарії з використанням складених символів і складних мов; встановлювач Debian GNU/Linux на разі перекладено на 58 мов.

Також, починаючи з Debian GNU/Linux 4.0, в системі керування пакунками були вдосконалені безпека та ефективність. Безпечна система APT дозволяє перевіряти цілісність звантажених з дзеркал пакунків. Оновлені індекси пакунків тепер не будуть завантажуватися щоразу повністю: зміни в них будуть здійснюватись відповідно до вмісту невеликих файлів-латок, в яких знаходитимуться лише відмінності поточної версії від попередніх.

Debian GNU/Linux запускається на комп'ютерах починаючи від кишенькових і закінчуючи суперкомп'ютерами, і також на всьому, що є між ними. Всього підтримується одинадцять архітектур: Sun SPARC (sparc), HP Alpha (alpha), Motorola/IBM PowerPC (powerpc), Intel IA-32 (i386) і IA-64 (ia64), HP PA-RISC (hppa), MIPS (mips, mipsel), ARM (arm), IBM S/390 (s390) та — вперше представлені в Debian GNU/Linux 4.0,— AMD64 і Intel EM64T (amd64).

Debian GNU/Linux можна встановити з різних носіїв, таких як DVD, CD, USB-диски і дискети, або через мережу. Типовою стільницею є GNOME, він доступний з першого компакт-диску, K Desktop Environment (KDE) та Xfce можуть бути встановлені з двох нових альтернативних образів компакт-дисків. Також для Debian GNU/Linux 4.0 доступні мультиплатформенні CD і DVD з підтримкою встановлення з одного диску програмного забезпечення для декількох архітектур.

Debian GNU/Linux тепер можна звантажити через bittorrent (рекомендується), jigdo чи HTTP; детальніше про це йдеться на сторінках компакт-дисків Debian GNU/Linux. Незабаром він також стане доступним на DVD і CD-ROM у значної кількості постачальників.

Цей випуск містить дуже багато обновлених програм, наприклад, стільничне середовище KDE 3.5.5a, стільничне середовище GNOME 2.14, стільничне середовище Xfce 4.4, стільничне середовище GNUstep 5.2, X.Org 7.1, OpenOffice.org 2.0.4a, GIMP 2.2.13, Iceweasel (версія Mozilla Firefox 2.0.0.3 зі знятою торговою маркою), Icedove (версія Mozilla Thunderbird 1.5 зі знятою торговою маркою), Iceape (версія Mozilla Seamonkey 1.0.8 зі знятою торговою маркою), PostgreSQL 8.1.8, MySQL 5.0.32, колекція компіляторів GNU (GCC) 4.1.1, ядро Linux версії 2.6.18, Apache 2.2.3, Samba 3.0.24, Python 2.4.4 і 2.5, Perl 5.8.8, PHP 4.4.4 і 5.2.0, Asterisk 1.2.13, і ще понад 18 000 інших готових до використання пакунків програм.

Оновлення з минулого випуску Debian GNU/Linux 3.1, кодова назва sarge, до Debian GNU/Linux 4.0 для більшості налаштувань будуть автоматично врегульовані інструментом керування пакунками aptitude, й до певної міри, інструментом керування пакунками apt-get. Як завжди, системи Debian GNU/Linux можуть цілком безболісно були оновленими на місці, без тривалого простою, та все ж наполегливо рекомендується прочитати про всі можливі проблеми в нотатках до випуску. Також в нотатках до випуску можна знайти детальні інструкції щодо встановлення та оновлення Debian GNU/Linux. Будь ласка, зауважте, що примітки до випуску найближчими тижнями будуть покращені, крім цього, з'являться їх переклади іншими мовами.

Про Debian

Debian GNU/Linux — це вільна операційна система, що розробляється більш ніж тисячею добровольців з усього світу, які співпрацюють через Інтернет. Схильність Debian до вільного програмного забезпечення, некомерційна основа та відкрита модель розробки роблять його унікальним серед інших дистрибутивів GNU/Linux.

Сильними сторонами проекту Debian є його база добровольців, відданість Суспільному договору Debian та зобов'язання надати настільки гарну операційну систему, наскільки це можливо. Debian 4.0 — це ще одне важливий крок у цьому напрямку.

Контактна інформація

Щоб отримати додаткову інформацію, будь ласка, завітайте до веб-сайту Debian https://www.debian.org/ або відішліть листа за адресою <press@debian.org>.