Uwaga! To tłumaczenie jest przestarzałe, prosimy przejść do oryginału.

Debian na biurku

Uniwersalny system operacyjny na Twoim biurku

Podprojekt Debian Desktop jest grupą wolontariuszy chcących stworzyć najlepszy możliwy system operacyjny dla domu i firmowych stacji. Naszym mottem jest Oprogramowanie, które po prostu działa. W skrócie naszym celem jest popularyzowanie Debiana, Gnu i Linuksa, Debian Desktop

Nasze zasady

Jak możesz pomóc

Najistotniejszą częścią podprojektów Debiana nie są listy dyskusyjne, strony WWW czy miejsce na archiwa pakietów. Najważniejsi są zmotywowani ludzie, którzy powodują, że coś się dzieje. Nie musisz być oficjalnym deweloperem, by zacząć tworzyć pakiety i łatki. Deweloperzy Debian Desktop zapewnią integrację Twojej pracy. Tak więc poniżej jest trochę rzeczy, które możesz zrobić:

Wiki

Mamy kilka artykułów na naszym wiki, nasz punkt startowy to: DebianDesktop. Niektóre artykuły nt. Debian Desktop są nieaktualne.

Lista dyskusyjna

Ten podprojekt jest dyskutowany na liście debian-desktop.

Kanał IRC

Zapraszamy każdego (Dewelopera Debiana bądź nie) zainteresowanego projektem Debian Desktop do przyłączenia się do kanału #debian-desktop OFTC IRC (irc.debian.org).

Kto jest zaangażowany?

Zapraszamy wszystkich chętnych. Obecnie są zaangażowani pośrednio wszyscy uczestnicy grup pkg-gnome, pkg-kde i pkg-xfce. Subskrybenci listy debian-desktop są aktywnymi uczestnikami. Grupy debian-installer i tasksel są również ważne dla osiągnięcia naszych celów.

Tą stroną opiekuje się Gustavo Franco. Poprzednio robili to Martin Loschwitz i Colin Walters.