Зауваження: оригінальний документ новіший за цей переклад.

Використання WML

WML розшифровується як Web site Meta Language (мета-мова веб-сайтів). Це означає, що WML приймає на вхід .wml файли, проводить обробку їх вмісту (це може бути будь-що, від простого HTML до коду Perl!) та видає на вихід все, що ви хотіли отримати, наприклад, .html чи .php.

Вивчати документацію по WML — доволі нелегка справа. Насправді, вона є досить повною, але доки ви не почнете розуміти як це все працює (і який це потужний підхід), краще навчатись на прикладах. Можливо, вам будуть корисними шаблони файлів, які використовуються на веб-сайті Debian. Їх можна знайти в webwml/english/template/debian/.

Вважається, що програми WML встановлені на вашій машині. WML є доступним як пакунок Debian.

Редагування джерельних кодів WML

Всі .wml файли починаються з одного чи кількох рядків #use. Ви не повинні змінювати чи перекладати елементи їх синтаксису, за виключенням окремих виразів в лапках, що знаходяться, наприклад, після title=, яким буде замінено елемент <title> в вихідному файлі.

На відміну від рядків заголовків, більшість наших .wml сторінок містять простий HTML. Якщо вам зустрінуться мітки на кшталт <define-tag> чи <: ... :>, будьте обережними, вони виділять код, що обробляється одним зі спеціальних WML-обробників. Нижче подано більш детальну інформація.

Побудова веб-сторінок Debian

Просто наберіть make в теці webwml/<мова>. Ми налаштували make-файли, що викликають wml зі всіма необхідними аргументами.

Якщо ви виконаєте команду make install, то html-файли будуть збудовані і поміщені в теку ../../www/.

Спеціальні можливості WML, які ми використовуємо

Однією з можливостей WML, якою ми все частіше користаємось, є можливість використання Perl. Нагадуємо, це не динамічні сторінки. Perl використовується під час генерації HTML-сторінок, власне, для того, що вам подобається. Два гарних приклади того як ми використовуємо Perl в наших сторінках: створення списку свіжих новин на головній сторінці та генерування посилань на переклади в кінці кожної сторінки.

Щоб перезібрати шаблони нашого веб-сайту необхідно мати версію wml >= 2.0.6. Щоб перезібрати шаблони gettext для неанглійських перекладів потрібен mp4h >= 1.3.0.

Окремі питання щодо WML

В багатобайтових мовах для правильного встановлення кодування може знадобитись спеціальна обробка .wml файлів до та після процесу генерування сторінок. Це здійснюється шляхом зміни значень змінних WMLPROLOG та WMLEPILOG у відповідному файлі webwml/<мова>/Make.lang. В залежності від того, як працює ваша програма, вказана в WMLEPILOG, вам, можливо, потрібно буде змінити значення змінної WMLOUTFILE.
Для прикладу, можете переглянути переклади японською або китайською мовою.