Poznámka: Původní dokument je novější než tento překlad.

Balíčky

Úvodní poznámky

Všechny balíčky, které jsou zahrnuty v oficiální distribuci Debianu, jsou svobodné podle Zásad svobodného softwaru pro Debian. To zajišťuje svobodu použití a dalšího šíření těchto balíčků a jejich úplného zdrojového kódu. Oficiální distribucí Debianu se rozumí to, co je obsaženo v sekci main archívu Debian.

V rámci služby našim uživatelům poskytujeme také v oddělených sekcích balíčky, které nemohou být zahrnuty v sekci main z důvodů příliš omezující licence nebo jiných právních omezení. Jsou to sekce:

Contrib
Balíčky v této oblasti mají od vlastníka autorských práv svobodnou licenci, ale závisejí na jiném software, který není svobodný.
Non-Free
Balíčky v této oblasti mají určité přitěžující licenční podmínky omezující použití nebo další šíření tohoto software.

Povšimněte si prosím, že stejné balíčky se mohou nalézat v několika distribucích, ale v různých verzích (verze se označují číselně).


Procházení seznamu balíčků

Prohlédnout balíčky v distribuci stable

Toto je nejnovější oficiální vydání distribuce Debian. Jedná se o stabilní a dobře vyzkoušený software, který se mění pouze tehdy, pokud se jedná o závažné vylepšení použitelnosti nebo o důležité bezpečnostní opravy.

Více informací naleznete na stránkách verze stable

Prohlédnout balíčky v distribuci testing

Tato oblast obsahuje balíčky, se kterými se počítá pro příští stable verzi. Existují přísná kritéria, která musí balíček z unstable (viz níže) splňovat, aby se mohl dostat do distribuce testing. Důležité také je to, že pro testing nejsou bezpečnostním týmem vydávány bezpečnostní aktualizace.

Více informací naleznete na stránkách verze testing.

Prohlédnout balíčky v distribuci unstable

Tato oblast obsahuje ty nejčerstvější balíčky. Jakmile balíček splní naše kritéria stability a kvality zpracování, je zahrnut do distribuce testing. Ani unstable není podporován bezpečnostním týmem.

Balíčky v unstable jsou nejméně vyzkoušené a mohou být zdrojem problémů dost vážných na to, aby ovlivnily stabilitu Vašeho systému. O této distribuci by měli uvažovat pouze zkušení uživatelé.

Více informací naleznete na stránkách verze unstable


Vyhledávání balíčků

Vyhledat:   

Pro vyhledávání jsou k dispozici tyto odkazy:


Vyhledávání v obsahu balíčků

Tento prohledávač Vám umožňuje vyhledávat libovolné soubory (nebo části jejich názvů), které jsou součástí balíčků některé distribuce Debianu. Můžete zde také získat úplný seznam souborů v daném balíčku.

Zobrazit:


K dispozici je také zkratka: