Зауваження: оригінальний документ новіший за цей переклад.

Пакунки

Вступні примітки

Всі пакунки, включені до офіційного дистрибутиву Debian є вільними в сенсі критеріїв Debian щодо вільного програмного забезпечення. Це гарантує вільне використання та розповсюдження пакунків і їх повного вихідного коду. Офіційний дистрибутив Debian — це все те, що знаходиться в основному (main) розділі архіву Debian.

Для зручності наших користувачів, ми в окремих розділах надаємо пакунки, які не можуть бути додані до main-дистрибутиву через занадто жорстку ліцензію або законодавчі обмеження. Це такі розділи:

Contrib - додатковий
Пакунки з цього розділу розповсюджуються власником авторських прав на умовах вільного ліцензування, однак залежать від програмного забезпечення, що не є вільним.
Non-Free - невільний
Пакунки з цього розділу мають деякі ліцензійні обмеження у використанні та розповсюдженні програмного забезпечення.

Майте на увазі, що деякі пакунки в залежності від номерів версій одночасно можуть бути представлені в різних розділах.


Перегляд списків пакунків

Пакунки стабільного (stable) дистрибутиву

Це останній офіційний випуск дистрибутиву Debian. Це стабільне і ретельно протестоване програмне забезпечення, зміни до якого вносяться лише у випадку необхідності виправлення серйозних недоліків, пов'язаних з безпекою чи унеможливленням використання.

Перегляньте сторінки опису стабільного випуску, щоб отримати більше інформації.

Пакунки тестового (testing) дистрибутиву

Ця частина містить список пакунків, котрі планується додати до наступного стабільного дистрибутиву. Існують суворі критерії, котрим повинен задовольняти пакунок з нестабільного (unstable) дистрибутиву (див. нижче), щоб він міг потрапити до testing. Завважите, що команда безпеки не випускає своєчасних оновлень безпеки системи для testing-дистрибутиву.

Перегляньте сторінки опису testing-дистрибутиву, щоб отримати більше інформації.

Пакунки нестабільного (unstable) дистрибутиву

Ця частина містить пакунки, нещодавно додані в Debian. Як тільки пакунок буде відповідати нашим критеріям стабільності та якості, його буде включено до testing. Unstable також не підтримується командою безпеки.

Пакунки з нестабільного дистрибутиву найменш відтестовані і можуть містити недоліки, досить важливі, щоб вплинути на стабільність вашої системи. Тільки досвідчені користувачі можуть спробувати використовувати цей дистрибутив.

Перегляньте сторінки опису нестабільного дистрибутиву, щоб отримати більше інформації.


Пошук по каталогу пакунків

Шукати:   

В деяких випадках можна скористатись більш простим методом пошуку:


Пошук по вмісту пакунків

Тут ви можете здійснити пошук по вмісту пакунків, котрі входять до дистрибутивів Debian за назвами файлів (або лише частинами назв файлів). Також, ви можете отримати повний список файлів вибраного пакунка.

Показувати:


Також доступне скорочення: