Debian Türkçe Sayfaları

Debian Türkçe Web sayfaları, Debian projesinin genel karakteristiğine uygun olarak gönüllü kişiler tarafından Türkçeye çevrilmekte ve güncel durumda tutulmaya çalışılmaktadır. İnsan kaynaklarının sınırlı olmasından dolayı maalesef bütün sayfalar her zaman güncel durumda olmayabilir. Özgün İngilizce içeriğin daha yeni olduğu güncellenmemiş sayfaların başlangıcında bir uyarı metni bulunmaktadır. Türkçe sayfalarda gözünüze çarpan hataları aşağıda açıklanan iletişim kanallarını kullanarak bize bildirebilirsiniz.

Türkçe Yardım

Türk Debian kullanıcılarının Debian'la ilgili sorularını Türkçe olarak yöneltebileceği debian-user-turkish adında bir eposta listesi mevcuttur. Listeye üye olmak için ilgili sayfadaki formu kullanabilirsiniz.

Türkçe Yerelleştirme

Debian'ın Türkçe konuşması için Debian Türkçe Yerelleştirme Projesi adı altında bir dizi faaliyet yürütülmektedir. Web sayfalarının Türkçeye çevrilmesi bu faaliyetlerin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiye proje sayfalarından ulaşabilir ve sadece yerelleştirme faaliyetlerinin koordine edilmesine yönelik olarak varolan debian-l10n-turkish eposta listesine üye olarak projeye siz de katkı sağlayabilirsiniz.