Увага! Цей переклад дуже застарів, дивіться, будь ласка, оригінал.

Керівництво по використанню пошукової машини Debian

Пошукова машина Debian за адресою https://search.debian.org/ підтримує різні види пошуку, в залежності від того, чого Ви хочете.

Простий пошук

Найпростіший спосіб пошуку - це ввести потрібне слово в вікні пошуку , і натиснути enter (або натиснути кнопку Пошук). Пошукова машина видасть всі сторінки на web-сайті, де зустрічається це слово. Часто це призводить до потрібного результату.

Наступний рівень - пошук більш ніж по одному слову. Тут є наступні варіанти:

пошук по всіх словах
видасть сторінки, де є всі введені вами слова
пошук по будь-якому слову
видасть сторінки, де є хоч одне із введених вами слів

Логічний пошук

Якщо не достатньо простого пошуку, вам може допомогти логічний пошук. Ви можете використовувати операції і, або, не і будь-які комбінації з них.

& - логічне І видає сторінки, де зустрічаються обидва слова. Наприклад "gcc & patch" шукає посилання, які містять "gcc" і "patch".

| - логічне АБО видає сторінки, де зустрічаються хоч одне з цих слів. Наприклад "gcc | patch" знайде всі посилання, де зустрічаються "gcc" чи "patch" (або обидва).

~ - логічне НЕ виключає слово з результатів. Рекомендується використовувати разом з логічною функцією І ( & ), бо вона видаляє результати зі списку. Наприклад "gcc & ~patch" знайде всі URL, що містять "gcc", але не містять "patch". Пошук "~patch" не віднайде нічого, оскільки ви шукаєте по порожньому шаблонові, який нічого не повертає, а потім видаляєте сторінки, що містять слово "patch" з порожнього списку, який, зрозуміло, залишиться порожнім списком.

() - групування добавляє ще складніші і більші можливості, оскільки ви можете групувати логічні блоки. Наприклад "(gcc | make) & ~patch" шукає всі URL, які містять або "gcc", або "make", але не містять "patch".