Upozornění! Tento překlad je příliš zastaralý, prohlédněte si prosím originál.

Debian Partners

Co je to partnerský program?

Partnerský program byl vytvořen k poznání společností a organizací, které poskytují trvalou podporu Debianu. Vzhledem k velké podpoře poskytnuté těmito partnery, jsme schopni rozšiřovat a zdokonalovat Debian. Rádi bychom oficiálně uznali jejich úsilí a pokračovali v udržení dobrého pracovního vztahu.

Jak může má organizace přispět Debianu?

Pro darování peněz, zařízení nebo služeb, navštivte naše stránky o darech.

Pro více informací o Programu partnerství Debianu, navštivte Partnerský program.


Partneři vývoje


Hewlett-Packard poskytuje Debianu několik high-end HPPA, IA-64 a IA-32 serverů a pracovních stanic a HP zaměstnává několik vývojářů pracujících na Debian HPPA a IA-64 portech. Pro informace o angažovanosti firmy HP v komunitě Linux Open Source se podívejte na stránky HP Linux.

Firma HP je jedna z největších počítačových společností na světě. Poskytuje široké množství produktů a služeb, jako například mnoho druhů počítačů, kalkulaček, tiskáren, skenerů, plotrů, různé paměťové produkty, síťové servery a zařízení, software, atd.


Thomas Krenn poskytl nový výkonný server pro službu sestavování CD Debianu. Dále je Thomas Krenn pravidelným hardwarovým sponzorem pro DebConf či stánku Debianu na LinuxTag. Informace, jak se Thomas Krenn angažuje v Linuxové Open Source komunitě, získáte na http://www.thomas-krenn.com/linux.

Thomas Krenn je předním evropským online obchodem se serverovými systémy a vysoce kvalitním hostingem. Nabízí rack-mount servery, tiché a nehlučné servery, storage systémy a řešení virtualizace. Thomas Krenn je obchod jen s hardwarem, který dodává individuální serverové konfigurace během 24 hodin po celé Evropě. A samozřejmě na svých serverech podporují operační systém Debian!

trustsec platí dva vývojáře pracující na portu Debianu pro S/390 a na balíčcích týkajících se převážně Javy. Provozují webový portál pro Debian na systémech S/390 a zSeries. Finančně a prakticky podpořili vydání CD Debianu pro LinuxTag 2001 ve Stuttgartu.

trustsec nabízí zákaznickou podporu, konzultace a školení Debianu na architekturách Intel PC (i386), PowerPC a IBM S/390 specializuje se na síťovou bezpečnost a vývoj software na platformě Java. Pro více informací zašlete prosím e-mail na adresu info@trustsec.de.


credativ GmbH má mezi svými zaměstnanci patnáct vývojářů, kteří mají práci pro Debian jako součást svého zaměstnání. Pravidelně také sponzorují CD a další materiály pro LinuxTag a všeobecně pomáhají Debianu v Německu.

credativ je na dodavatelích nezávislá konzultační a servisní společnost specializující se na zajištění kvality IT projektů, správu systému a Open Source služby. Ve spolupráci se svými zákazníky implementuje zakázková Open Source řešení (pokud možno úplně založená na volně šiřitelném software), která mají vysoký potenciál v oblasti snižování nákladů, migrace systémů a která nabízejí specializovanou podporu pro celé sítě. Více informací naleznete na http://www.credativ.de/.


Skolelinux je plně nasazen jak ve vývoji, tak také v testování nového Debianího instalátoru a v lokalizaci Debianu.

Skolelinux znamená úsilí vytvořit upravenou distribuci Debianu určenou pro školy a univerzity. Snadná instalace, založená na třech otázkách, vytvoří předkonfigurovaný systém na míru šitý pro školy a nevyžadující téměř žádnou znalost Linuxu nebo síťování. Projekt zahrnuje 15 předkonfigurovaných služeb a lokalizované prostředí.


Od roku 2002 poskytuje Genesi komunitě Debian hardware, který navrhuje a vyvíjí. Genesi také zaměstnává vývojáře Debianu, aby podpořila své platformy.

Efika MX od Genesi jsou počítače založené na ARM navržené s ohledem na nízké provozní náklady a energeticky úsporné, určené pro masový trh. Pro informace, jak se Genesi angažuje v Linuxové Open Source komunitě, navštivte prosím www.PowerDeveloper.org.


Eaton pomáhá Debianu chránit infrastrukturu před kolísáním elektrické sítě a zaměstnává vývojáře Debianu pracujících na podpoře Debianího UPS pomocí Network UPS Tools a podobných balíčcích.

Eaton je přední světový poskytovatel technologií v oblasti elektrických součástí a kvalitních systémů pro energetická řešení, distribuci a kontrolu; hydraulických komponent, systémů a služeb pro průmyslová a mobilní zařízení; letecká paliva, hydraulické a pneumatické systémy pro komerční a vojenské využití; pohonné automobilové systémy pro zvýšení výkonu, úsporu paliva a bezpečnost. Eaton má přibližně 75 000 zaměstnanců a prodává výrobky ve více jak 150ti zemích. Obrat v roce 2008 činil 15.4 bilionů Dolarů.


Simtec poskytnul několik počítačů ARM, které tvoří hlavní část infrastruktury Debianu. Navíc Simtec zaměstnává několik vývojářů, kteří spolupracují na portu Debian ARM.

Simtec je přední poskytovatel počítačových produktů založených na ARM. Nabízí množství základních desek, které mají na trhu se zabudovanými (embedded) systémy širokou škálu použití. Poskytuje kompletní rozsah produktů a řešení, které mohou být přizpůsobeny potřebám zákazníka od standardních typizovaných řešení po zcela zakázkový návrh. Všechny jejich produkty jsou dodávány s open source nástroji a operačními systémy.


Loongson a Lemote poskytli Debianu několik Loongson počítačů. Pro informace, jak se Loongson angažuje v Linuxové komunitě, se podívejte na Linux a Loongson.

Řada procesorů Loongson je kompatibilní s procesory MIPS. Jsou široce v mnoha oblastech, jako jsou desktopy, servery, embedded aplikace, aplikacích vyžadujících vysoký výpočetní výkon atd. Pro více informací kontaktujte info@loongson.cn.


Finanční partneři


Následující organizace poskytly projektu Debian finanční dary a tím také přispěli do the partnerského programu Debianu.

Open Source Press je Mnichovský vydavatel knihy The Debian System. Z každé prodané knihy věnuje vydavatel i autor 1€ projektu Debian.

Open Source Press se specializuje na knihy okolo Linuxu a Open source softwaru, napsané zkušenými autory, vydávané v úzké spolupráci s příslušnými komunitami. Publikace Open Source Press jsou známé svou kvalitou a hloubkou.

San Franciský vydavatel No Starch Press,který vydal "The Finest in Geek Entertainment," je spoluvydavatelem knihy The Debian System. Společnost je známá svými kvalitními tituly z různých oblastní, včetně alternativních operačních systémů, sítí, hackování, programování a LEGO. No Starch Press věnuje z každé prodané kopie knihy The Debian System 1 USD projektu Debian.

Servisní partneři


Brainfood (předtím nazývaný Novare) poskytuje Debianu několik strojů, stejně jako hosting a administrační služby pro servery.

Brainfood je společnost poskytující technologická řešení, jejímž cílem je nalézt ideální řešení specifické potřeby, ať už to je website nebo intranetová aplikace pro distanční vzdělávání, nebo na zakázku vyvinutý software. Pro více informací kontaktujte debian-contact@brainfood.com.


Linux Central pro nás poskytuje sady CD-ROM se systémem Debian GNU/Linux pro takové události, jako jsou výstavní veletrhy a podobné akce. Tato CD pomáhají šířit Debian tím, že se systém dostane přímo do rukou současných i potenciálních uživatelů.

Linux Central prodává všechny nejnovější verze linuxových produktů, mezi které patří komerční software, knihy, hardware a aktuální verze velkých Linuxových distribucí. Na webových stránkách Linux Central můžete nalézt novinky a základní informace o Linuxu, nebo si můžete objednat doručování pravidelných informací, které Vám pomohou udržet si přehled o právě vydávaných produktech nebo denních specialitách. Pro další informace kontaktujte sales@linuxcentral.com.


RapidSwitch (dříve Black Cat Networks) je britský ISP specializující se na dedikovaný hosting. Poskytuje dedikované servery, řešení managed serverů a podobné služby a službu VPS virtuálních serverů.

Hostuje některé servery pro vývoj Debianu, Caballero a Sarti.


The Oregon State University Open Source Lab poskytuje projektu Debian hosting a administrační služby.

Open Source Lab je ohniskem vývoje software s otevřeným kódem nejen na Oregon State University. OSL poskytuje komunitě Open Source vývojářský potenciál, hosting a různé další služby.


Telegraaf Media ICT BV podporuje komunitu Debianu věnováním hardwaru, rackspace a bandwidth pro Debian server hostující alioth, arch a svn.

Telegraaf Media ICT BV provozuje svoji internetovou infrastrukturu (přibližně 200 Intel serverů) převážně založených na serverech Debian GNU/Linux; systémoví administrátoři jsou vysoce motivovaní uživatelé Debianu a někteří také správci Debianu.

Telegraaf Media Group provozuje některé z nejpopulárnějších holandských webů (http://www.telegraaf.nl, http://www.speurders.nl a http://www.dft.nl) stejně jako dva největší vydavatele novin v Nizozemí.


man-da.de GmbH je hlavní poskytovatel páteřní sítě Metropolitan Area Network Darmstadt. Debian podporuje hostováním několika debian.org a debian.net serverů a taktéž buildd sítě pro experimentální a debconf.org zařízení.

man-da.de GmbH provozuje MANDA, rozlehlou síť v severní oblasti regionu Hessen, která spojuje výukové a výzkumné organizace vysokorychlostní sítí a poskytuje připojení k internetu. Společnost je vlastněna univerzitami TU Darmstadt a University of Applied Sciences Darmstadt a v souvislosti s provozováním MANDA, oběma univerzitám poskytuje IT konzultace a IT servis.


Bytemark Hosting nám poskytuje hostitelské služby a pravidelně zaštiťuje konferenci Debian Conference.

Bytemark Hosting je vedoucím poskytovatelem internetových služeb (ISP) ve Spojeném Království a poskytuje rozšiřitelné, silné a cenově dostupné webové služby s mnoha úžasnými rozšířeními jako standard. Debian GNU/Linux je v rámci jejich sítě masově nasazován a doporučován jako Distribuce správné volby každému zákazníkovi, který si není jistý výběrem.


1&1 nás podporují tím, že nám poskytují několik serverů ve svém datacentru Karlsruhe.

1&1 Je jedním z největších registrátorů domén a poskytovatelů webhostingu na světě, se zastoupením v Německu, Francii, Velké Británii, Španělsku a USA. Většina z 5 milionů webových prezentací a ostatních služeb, které 1&1 spravuje na několika tisících serverech, běží na Debianu.


DG-i poskytuje Debian na svých stránkách a hostingových službách s vysokorychlostním připojením. wiki.debian.org obdržela server IBM x360.

Dembach Goo Informatik GmbH & Co. KG (DG-i) nabízí poradenství v IT infrastruktuře, vývoji softwaru a hostingových službách. DG-i podporu pro analýzu klientských IT řešení, Vývoj softwarových řešení na míru a jejich začlenění do hostingových služeb. Firemní design s podporou individuálního IT konceptu s ohledem na vysoké standardy, zvláště pro E-Commerce a finanční služby. DG-i zajistí potřebné hostingovou infrastrukturu ve svých datacentrech v Mnichově a Dusseldorfu.


Mythic Beasts Ltd. podporují Debian (a SPI Inc) tím, že nám poskytují prostředky pro registraci domén.

Jedná se o britskou firmu poskytující webhosting, registraci domén a další podobné služby.