Uwaga! To tłumaczenie jest przestarzałe, prosimy przejść do oryginału.

Partnerzy Debiana

Czym jest Program Partnerski?

Program Partnerski został stworzony w celu nagrodzenia firm oraz organizacji, które wspierają nasz Projekt. Dzięki udzielenia dużej pomocy przez tych partnerów, mieliśmy możliwość rozszerzyć i usprawnić Debiana. Chcielibyśmy oficjalnie podziękować za ich wysiłki i kontynuować owocną współpracę.

Jak moja organizacja może pomóc Debianowi?

Jeżeli chcesz ofiarować pieniądze, sprzęt lub usługę odwiedź stronę darów.

Więcej informacji na temat Programu Partnerskiego Debiana dostępnych jest na stronie Programu Partnerskiego.


Partnerzy Rozwojowi


Hewlett-Packard dostarczył kilka wysokowydajnych serwerów oraz stacji roboczych HPPA, IA-64, IA-32, oraz zatrudnia programistów, którzy pracują nad adaptacją Debiana na architektury HPPA i IA-64. Więcej informacji na temat zaangażowania HP w społeczność Otwartego Oprogramowania znajduje się na stronie HP Linux.

HP jest jedną z największych firm komputerowych na świecie, dostarczającą wiele produktów i usług, takich jak: wszelkiego rodzaju komputery PC, kalkulatory, drukarki, skanery, plotery, rozmaite urządzenia dyskowe, serwery sieciowe oraz wyposażenie, oprogramowanie, itp.


Thomas Krenn dostarczył nowy wysokowydajny serwer na usługę Debiana cdbuilder. Ponadto Thomas Krenn jest stałym sponsorem sprzętu na konferencje Debconf oraz stoisko Debiana na LinuxTag. Więcej informacji na temat zaangażowania Thomas Krenn w społeczność Linuksową i Otwartego Oprogramowania można znaleźć pod adresem http://www.thomas-krenn.com/linux.

Thomas Krenn to wiodący europejski sklep internetowy z systemami serwerowymi oraz wysokiej jakości hostingiem. Oferują serwery do montażu w szafach, serwery ciche i o obniżonym poziomie hałasu, systemy pamięci masowych oraz rozwiązania wirtualizacji. Thomas Krenn to jedyny sklep ze sprzętem, który w ciągu 24 godzin dostarcza na całą Europę indywidualnie skonfigurowane serwery. I oczywiście wspierają Debiana jako system operacyjny na swoich serwerach!


trustsec płaci dwóm deweloperom Debiana, aby pracowali nad adaptacją systemu na S/390 oraz nad pakietami powiązanymi z Java. Hostują portal internetowy Debiana na maszynach S/390 oraz zSeries. Zapłacili i pracowali nad darmowymi płytami Debiana dla LinuxTag 2001 w Stuttgart.

trustsec zapewnia klientom wsparcie, konsultacje oraz szkolenia obsługi Debiana na architekturze Intela (i386), PowerPC oraz IBM S/390 i specjalizuje się w bezpieczeństwie sieciowym oraz rozwoju oprogramowania w Javie. Więcej informacji dostępnych po wysłaniu maila na info@trustsec.de.


credativ jest firmą oferującą usługi, skupioną na oprogramowaniu open-source od chwili założenia w 1999 r. Poprzez Open Source Support Centers świadczone są na całym świecie usługi wsparcia dla Debiana.

Duża część załogi credativ jest deweloperami Debiana, kilku z nich jest dobrze znana w społeczności. Od samego początku credativ aktywnie wspiera projekt Debian. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.credativ.com/.


Skolelinux jest mocno zaangażowany zarówno w tworzenie jak i testowanie nowego instalatora Debiana oraz lokalizacje systemu.

Skolelinux chce stworzyć Debian Pure Blend dedykowany dla szkół oraz uniwersytetów. Prosta instalacja daje w wyniku prekonfigurowany system, dostosowany do szkół, nie wymagający dużej wiedzy na temat Linuksa i sieci. Instalacja zawiera 15 prekonfigurowanych usług oraz zlokalizowane środowisko.


Od 2002 roku Genesi dostarczał projektowany i rozwijany przez siebie sprzęt dla społeczności Debiana. Genesi zatrudnia także deweloperów Debiana aby wspierali jego platformy.

Komputery firmy Genesi Efika MX z procesorem ARM są zaprojektowane by dostarczyć na rynek masowy tanie i wydajne energetycznie zasoby komputerowe. Więcej informacji na temat zaangażowania Genesi w społeczność Linuksową i Otwartego Oprogramowania dostępnych jest na www.PowerDeveloper.org.


Eaton pomaga Debianowi chronić swą infrastrukturę od problemów z zasilaniem oraz zatrudnia dewelopera Debiana do pracy nad obsługą UPSów i urządzeń zasilających w Network UPS Tools i powiązanych pakietach.

Eaton to globalny lider technologii w następujących dziedzinach: komponenty elektryczne i systemy zapewniające jakość, dystrybucję i kontrolę zasilania; komponenty hydrauliczne, systemy i usługi dla wyposażenia przemysłowego i mobilnego; systemy związane z paliwem lotniczym, hydraulika i pneumatyka dla zastosowań komercyjnych i wojskowych; ciężarówki i systemy transmisji i napędu dające wysokie osiągi, oszczędność paliwa i bezpieczeństwo. Eaton ma około 75000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 150 krajach, osiągając sprzedaż w wysokości 15.4 miliarda dolarów w 2008 roku.


Simtec dostarczył kilka maszyn ARM, które tworzą większość infrastruktury ARM Debiana. Dodatkowo zatrudnia kilku deweloperów Projektu pracujących nad adaptacją Debiana na ARM.

Simtec jest czołowym dostawcą produktów komputerowych bazujących na technologii ARM. Posiadamy duży wybór płyt, które mają szeroki zakres użycia na rynku systemów wbudowanych. Dostarczamy kompletny zestaw produktów oraz rozwiązań, które mogą zostać dopasowane do wymagań klienta, poczynając od samo integrujących rozwiązań aż do w pełni konfigurowalnych systemów. Wszystkie nasze produkty dostarczane są z programami oraz systemami operacyjnymi będącymi Otwartym Oprogramowaniem.


Loongson oraz Lemote dostarczyli Debianowi kilka maszyn Loongson. Więcej informacji na temat zaangażowania Loongson w społeczność Linuksową można zobaczyć na stronie Linux w Loongson.

Procesory Loongson są zgodne z MIPS. Są szeroko stosowane w wielu dziedzinach takich jak systemy biurkowe, serwery, aplikacje wbudowane, systemy wysokiej wydajności itp. Więcej informacji można uzyskać pod adresem info@loongson.cn.


Partnerzy Finansowi


Następujące organizacje darowały pieniądze Projektowi Debian poprzez Program Partnerski.

Open Source Press to mający swą siedzibę w Monachium wydawca książki The Debian System. Od każdej sprzedanej książki wydawca i autor przekazują 1€ Projektowi Debian.

Open Source Press specjalizuje się w książkach na temat Linuksa i otwartego oprogramowania, pisanych przez autorów ze znacznym doświadczeniem w tych dziedzinach, i produkowanych w ścisłej współpracy ze społecznościami których dotyczą. Publikacje Open Source Press słyną ze swej jakości i głębi.

No Starch Press, z siedzibą w San Francisco, wydawca "The Finest in Geek Entertainment", jest współwydawcą książki The Debian System. Firma ta jest dobrze znana z wydawania wysokiej jakości tytułów, traktujących o wielu tematach, takich jak alternatywne systemy operacyjne, sieci, hacking, programowanie i LEGO. No Starch Press przekazuje Debianowi 1$ ze sprzedaży każdej kopii książki The Debian System.

Partnerzy Usługowi


Brainfood (wcześniej Novare) udostępnia Debianowi kilka maszyn oraz hosting i usługi administracyjne.

Brainfood jest firmą specjalizującą się w rozwiązaniach technologicznych, której celem jest wypracowanie idealnego rozwiązania dla konkretnej potrzeby, niezależnie od tego czy jest to strona internetowa, działająca, ucząca na odległość aplikacja intranetowa, czy zlecenie zaprojektowania oprogramowania.   Więcej informacji dostępnych po wysłaniu maila na debian-contact@brainfood.com.


Linux Central zapewnia nam zestawy płyt CD z Debianem GNU/Linux na różnego rodzaju pokazy. Te płyty pomagają promować Debiana poprzez oddanie ich prosto do rąk potencjalnego użytkownika.

Linux Central sprzedaje wszystkie ostatnie wydania produktów Linuksowych, takich jak komercyjne oprogramowanie, książki, sprzęt oraz wiele głównych wersji dystrybucji. Na stronie Linux Central można także znaleźć najnowsze wiadomości oraz podstawowe informacje na temat Linuksa, zapisać się do biuletynu, aby być informowanym o nowych wersjach produktów lub promocjach dnia.   Więcej informacji po skontaktowaniu się na sales@linuxcentral.com.


RapidSwitch (wcześniej Black Cat Networks) to brytyjski ISP specjalizujący się w dedykowanym hostingu. Dostarcza serwery dedykowane, rozwiązania serwerów zarządzanych, usługi kolokacji oraz serwery wirtualne VPS.

Firma ta hostuje niektóre z maszyn Debiana, Caballero oraz Sarti.


Laboratorium Otwartego Oprogramowania Uniwersytetu Stanu Oregon zapewnia projektowi Debian hosting oraz usługi administracyjne.

Laboratorium Otwartego Oprogramowania jest głównym punktem rozwoju otwartego oprogramowania, zarówno na Uniwersytecie Stanu Oregon jak i poza nim. OSL zapewnia rozwój, hosting oraz wybrane inne usługi społeczeństwu Otwartego Oprogramowania.


Telegraaf Media ICT BV wspiera społeczność Debiana zapewniając sprzęt, przestrzeń serwerową oraz łącze dla serwerów hostujących aliotha, archa oraz svn.

Telegraaf Media ICT BV is posiada swoją własną infrastrukturę internetową (około 200 serwerów bazujących na Intelu), bazującą na Debianie GNU/Linux. Administratorzy systemu są użytkownikami Debiana a czasami nawet opiekunami.

Telegraaf Media Group prowadzi kilka z najbardziej popularnych holenderskich stron internetowych (http://www.telegraaf.nl, http://www.speurders.nl oraz http://www.dft.nl) oraz dwie największe gazety w Holandii.


man-da.de GmbH jest głównym dostawcą Metropolitalnej Sieci Internetowej Darmstadt (Metropolitan Area Network Darmstadt). Wspiera Debiana poprzez hostowanie kilku serwerów debian.org oraz debian.net a także stworzoną sieć dystrybucji eksperymentalnych i komputerów debconf.org.

man-da.de GmbH zarządza MANDA, dużą siecią internetową w Południowym Hessen łącząc organizacje edukacyjne oraz naukowe szybką siecią oraz dostarczając dostęp do internetu. Przedsiębiorstwo jest zarządzane przez TU Darmstadt oraz Uniwersytet Nauk Stosowanych w Darmstadt i poza dbaniem o sieć MANDA dostarcza konsultacji oraz usług IT obu uniwersytetom.


Bytemark Hosting wspiera nas zapewniając usługi hostingowe oraz sponsorując Konferencje Debiana.

Są wiodącym Dostawcą Usług Internetowych (ISP) w Wielkiej Brytanii, dostarczają skalowalne, potężne oraz tanie hostingi z dużą ilością przyjaznych geekom dodatków w standardzie. Debian GNU/Linux jest szeroko stosowanych w ich sieci oraz jest rekomendowany jako "Dystrybucja wyboru" dla każdego nowego klienta, który nie jest na 100% pewny co wybrać.


1&1 wspiera nas udostępniając kilka serwerów w swoim wysokowydajnym centrum danych w Karlsruhe.

1&1 jest jednym z największych na świecie Rejestrów Domen i firmą zajmującą się udostępnianiem serwerów (hostingiem) z oddziałami w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i USA. Większość z ponad 5 milionów stron internetowych i innych serwisów obsługiwanych przez 1&1 działa w środowisku opartym na Debianie na kilku tysiącach serwerów.


DG-i dostarcza Projektowi Debian sprzęt i usługi hostingowe w swych kolokacjach z szybkimi łączami. wiki.debian.org otrzymało serwer IBM x360.

Dembach Goo Informatik GmbH & Co. KG (DG-i) oferuje usługi konsultingowe w zakresie infrastruktury IT, rozwoju oprogramowania i usług hostingowych. DG-i wspiera klientów w analizie ich środowiska IT, rozwijaniu indywidualnych rozwiązań programistycznych i dostosowaniu aplikacji klientów do płynnego przejścia w usługi hostowane. Firma projektuje i wspiera indywidualne rozwiązania operacyjne IT, które spełniają wysokie standardy jakości, zwłaszcza w handlu elektronicznym i usługach finansowych. DG-i dysponuje niezbędną infrastrukturą hostingową w swych serwerowniach w Monachium i Dusseldorfie.


Mythic Beasts Ltd. wspiera Debiana (oraz SPI Inc) dostarczając infrastrukturę do rejestracji domen.

Jest to firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, świadcząca usługi hostingu WWW, rejestracji domen i kolokacji.