Зауваження: оригінальний документ новіший за цей переклад.

AMD64 Port

Debian на AMD64

Мета цієї сторінки — допомагати користувачам та розробникам Debian у запуску Debian GNU/Linux на архітектурі AMD64. Тут ви знайдете інформацію про поточний статус перенесення, про те, які машини є загальнодоступними для розробників, де проходить обговорення процесу розробки перенесення, де можна дізнатись детальніше про людей, котрі займаються перенесеннями для Debian, та посилання на інші інформаційні ресурси.

Поточний статус

Архітектура AMD64 офіційно підтримується Debian починаючи з випуску Debian 4.0 (etch).

Перенесення складається з ядра для всіх 64-бітних процесорів AMD з розширенням AMD64 і всіх процесорів Intel з розширенням Intel 64, та загального 64-бітного користувацького простору.

Повністю 64-бітний простір користувача

Перенесення AMD64 — цілковито 64-бітне, це дозволяє користувачу скористатись усіма перевагами цієї архітектури в порівнянні з i386:

Ядром підтримується природне виконання 32-бітних двійкових файлів, а основні бібліотеки для них знаходяться в пакунку ia32-libs.

Мінімальна динамічна підтримка AMD64 у i386

Офіційний i386 дистрибутив фактично містить в собі мінімальну підтримку AMD64, що складається з 64-бітного ядра, набір інструментів, здатних створювати 64-бітні двійкові файли та пакунок amd64-libs для запуску сторонніх amd64 програм з рідними колективними бібліотеками.

Список розсилки

Обговорення та розробка цього перенесення відбувається в списку розсилки debian-amd64.

Загальнодоступні машини

Посилання