Uwaga! To tłumaczenie jest przestarzałe, prosimy przejść do oryginału.

Port ARM

Debian GNU/Linux na ARM

Na tych stronach znajdziesz informacje na temat adaptacji systemu Debian GNU/Linux na architekturę ARM, którą często można spotkać w systemach wbudowanych.

Stan obecny

Debian w pełni wspiera adaptację na ARM little-endian. Adaptacja ARM EABI (armel) została włączona do dystrybucji, a stara adaptacja (arm) została zarzucona.

W najnowszym wydaniu, Debian GNU/Linux 6.0.10, obsługiwane są następujące pod-architektury ARM:

Ogólne informacje na temat ARM EABI

>

Więcej informacji można znaleźć w uwagach do wydania oraz podręczniku instalacji.

Sprzęt dostępny dla developerów Debiana

agnesi.debian.org (arm) i agricola.debian.org (armel) są udostępnione developerom Debiana do pracy nad adaptacją. Zawierają one środowiska rozwojowe chroot, z których można korzystać przy pomocy dchroot. Więcej informacji na temat tych maszyn można uzyskać w bazie danych maszyn.

Kontakt

Listy dyskusyjne

Lista dyskusyjna na temat adaptacji Debian ARM dostępna jest pod adresem debian-arm@lists.debian.org. Jeśli chcesz się zapisać, wyślij wiadomość ze słowem subscribe w temacie na adres debian-arm-request@lists.debian.org. Dostępne jest archiwum listy debian-arm.

Dobrze jest też zapisać się na listę linux-arm.

IRC

Możesz znaleźć nas na kanale IRC #debian-arm serwera irc.debian.org.

Ludzie

Oto lista znaczących osób obecnie związanych z adaptacją Debian ARM.

Dedykacja

Chris Rutter, który był koordynatorem projektu i koordynatorem autobuilderów dla adaptacji Debian ARM, zginął w wypadku samochodowym. Dedykujemy wydanie adaptacji ARM w dystrybucji Debian GNU/Linux woody jego pamięci.

Podziękowania

Następujące osoby pomogły zrealizować adaptację ARM dla Debiana: Jim Studt, Jim Pick, Scott Bambrough, Peter Naulls, Tor Slettnes, Phil Blundell, Vincent Sanders