Uwaga: Oryginał jest nowszy niż to tłumaczenie.

Debian GNU/kFreeBSD

Debian GNU/kFreeBSD to adaptacja składająca się z programów GNU trybu użytkownika używających biblioteki języka C GNU działających pod kontrolą jądra FreeBSD, w połączeniu ze standardowym zestawem pakietów Debiana.

Debian GNU/kFreeBSD nie jest oficjalnie wspieraną architekturą. Zostało wydane wraz z Debianem 6.0 (Squeeze) i 7.0 (Wheezy) jako "pokaz przedpremierowy" i pierwsza adaptacja dla jądra innego niż Linux. Aczkolwiek od wersji Debian 8 (Jessie) nie jest on już zawarty w oficjalnych wydaniach.

Zasoby

Więcej informacji na temat tej adaptacji (w tym FAQ) znajduje się na stronie wiki Debian GNU/kFreeBSD.

Listy dyskusyjne

Lista dyskusyjna Debian GNU/k*BSD.

IRC

Kanał IRC #debian-kbsd (na irc.debian.org).

Rozwój

Ponieważ używamy Glibc, problemy z przenośnością są bardzo proste, i w większości przypadków ograniczają się do skopiowania testu konfiguracji z innego systemu opartego na Glibc (np. GNU lub GNU/Linux). Więce szczegółów można znaleźć w dokumencie na temat adaptacji.

Więcej szczegółów na temat tego co trzeba jeszcze zrobić znajduje się w TODO.

Sprzęt dostępny dla developerów Debiana

lemon.debian.net (kfreebsd-amd64) jest dostępny dla developerów Debiana do pracy nad adaptacją. Więcej informacji na temat tych maszyn znajduje się w bazie danych maszyn. Dostępne są dwa środowiska chroot: testing oraz unstable. Te systemy nie są administrowane przez DSA, więc nie należy wysyłać próśb związanych z nimi na adres debian-admin. Zamiast tego użyj admin@lemon.debian.net.