Uwaga! To tłumaczenie jest przestarzałe, prosimy przejść do oryginału.

Debian GNU/kFreeBSD

Debian GNU/kFreeBSD to adaptacja składająca się z programów GNU trybu użytkownika używających biblioteki języka C GNU działających pod kontrolą jądra FreeBSD, w połączeniu ze standardowym zestawem pakietów Debiana.

Prace nad tym wydaniem wciąż trwają. Zostało wydane wraz z Debianem 6.0 (Squeeze) jako "pokaz przedpremierowy" i pierwsza adaptacja dla jądra innego niż Linux.

Zasoby

Więcej informacji na temat tej adaptacji (w tym FAQ) znajduje się na stronie wiki Debian GNU/kFreeBSD.

Listy dyskusyjne

Lista dyskusyjna Debian GNU/k*BSD.

IRC

Kanał IRC #debian-kbsd (na irc.debian.org).

Rozwój

Ponieważ używamy Glibc, problemy z przenośnością są bardzo proste, i w większości przypadków ograniczają się do skopiowania testu konfiguracji z innego systemu opartego na Glibc (np. GNU lub GNU/Linux). Więce szczegółów można znaleźć w dokumencie na temat adaptacji.

Więcej szczegółów na temat tego co trzeba jeszcze zrobić znajduje się w TODO.

Sprzęt dostępny dla developerów Debiana

asdfasdf.debian.net (kfreebsd-amd64) oraz io.debian.net (kfreebsd-i386) są dostępne dla developerów Debiana do pracy nad adaptacją. Więcej informacji na temat tych maszyn znajduje się w bazie danych maszyn. Dostępne są dwa środowiska chroot: testing oraz unstable. Te systemy nie są jeszcze administrowane przez DSA, więc nie należy wysyłać próśb związanych z nimi na adres debian-admin. Zamiast tego użyj admin@asdfasdf.debian.net lub admin@io.debian.net.