Debian na CD

Stažení obrazů CD/DVD Debianu pomocí HTTP/FTP

Upozornění! Tento překlad je příliš zastaralý, prohlédněte si prosím originál.

Nestahujte prosím obrazy CD/DVD pomocí svého webového prohlížeče tak jak stahujete jiné soubory! Důvodem je, že jakmile se stahování přeruší, většina prohlížečů vám neumožní pokračovat ve stahování tam, kde jste skončili.

Místo toho použijte prosím nástroj, který podporuje obnovení stahování. Na unixových systémech můžete použít aria2, wxDownload Fast nebo (na příkazové řádce) wget -c URL nebo curl -C - -L -O URL. Ve Windows můžete zkusit Free Download Manager. Na Mac OS omrkněte CocoaWget. Také můžete omrknout porovnání programů pro stahování a vybrat si ten, který se vám líbí.

Ke stažení jsou dostupné následující obrazy Debianu:

Podívejte se také na:


Oficiální obrazy CD/DVD verze stable

Pokud chcete nainstalovat Debian na stroj bez připojení k Internetu, můžete použít obrazy CD (po 700 MB) nebo DVD (po 4.7 GB). Stáhněte první soubor obrazu CD či DVD, vypalte jej pomocí vypalovačky CD/DVD (nebo u portů i386 a amd64 nahrajte na USB klíčenku) a zaveďte z něj systém.

První CD/DVD disk obsahuje všechny potřebné soubory k instalaci standardního systému Debian.
Abyste předešli zbytečnostem, nestahujte prosím další soubory obrazů CD nebo DVD pokud nevíte určitě, že budete potřebovat některé z balíčků, které se na nich nacházejí.

CD

Odkazy na soubory obrazů, které mají velikost do 650 MB, díky čemuž jsou vhodné k zápisu na běžné nosiče CD-R(W):

DVD

Odkazy na soubory obrazů, které mají velikost do 4.4 GB, díky čemuž jsou vhodné k zápisu na běžné nosiče DVD-R/DVD+R a podobně:

Před instalací se podívejte do dokumentace. Pokud před instalací čtete obvykle jen jeden dokument, přečtěte si Návod k instalaci, rychlého průvodce procesem instalace. Další užitečná dokumentace:


Registrovaná zrcadla archivu debian-cd

Upozorňujeme, že některá zrcadla nejsou aktuální — před stahováním si zkontrolujte, že je číslo verze obrazů shodné s verzí uvedenou na této stránce! Dále upozorňujeme, že mnohé stránky nezrcadlí úplnou sadu obrazů (obzvláště DVD) z důvodu jejich velikosti.

Pokud máte pochybnosti, použijte primární server s obrazy CD ve Švédsku.

Máte zájem poskytovat na svém zrcadle obrazy CD Debianu? Pokud ano, podívejte se na instrukce jak nastavit zrcadlo obrazů CD.