Debian na płytach CD

Pobieranie obrazów płyt Debiana przez HTTP/FTP

Uwaga! To tłumaczenie jest przestarzałe, prosimy przejść do oryginału.

Prosimy nie pobierać obrazów płyt za pomocą przeglądarki www, tak jak pobiera się inne pliki! Jeśli pobieranie zostanie przerwane, większość przeglądarek nie poradzi sobie ze wznowieniem od miejsca, w którym nastąpiło przerwanie.

Zamiast tego prosimy używać narzędzi, które pozwalają na wznowienie. Pod Unixem możesz użyć programów aria2, wxDownload Fast lub (jako polecenie linii komend) wget -c URL, czy też curl -C - -L -O URL. Pod Windows spróbuj Free Download Managera. Pod Mac OS jest dostępny CocoaWget. Możesz też zobaczyć porównanie programów do pobierania i wybrać program który Ci odpowiada.

Są dostępne następujące obrazy płyt Debiana:

Zobacz też:


Oficjalne obrazy płyt CD/DVD wydania stabilnego

Możliwe jest zainstalowanie Debiana bez dostępu do internetu przy użyciu płyt CD (każda po 700 MB) lub DVD (po 4,4 GB). Pobierz pierwszy obraz płyty, zapisz go na nośniku za pomocą nagrywarki (lub na pamięci USB dla architektury i386 i amd64) i z takiego nośnika wystartuj komputer.

Pierwsza płyta zawiera wszystkie pliki konieczne do instalacji standardowego systemu Debiana.
Aby zapobiec pobieraniu z internetu zbyt wielu danych, prosimy nie ściągać innych obrazów płyt przed zapoznaniem się z ich zawartością i określeniem przydatności pakietów.

CD

Następujące linki prowadzą do obrazów, z których każdy ma do 650 MB, czyli odpowiednich do nagrania zwykłej płyty CD-R(W):

DVD

Następujące linki prowadzą do obrazów, z których każdy ma do 4,4 GB, czyli odpowiednich do nagrania zwykłej płyty DVD-R/DVD+R (i podobnych):

Prosimy zajrzeć do dokumentacji przed instalacją. Jeśli czytasz tylko jeden dokument, przeczytaj nasze Installation Howto, krótki przegląd procesu instalacyjnego. Inne użyteczne dokumenty to:


Zarejestrowane mirrory archiwum debian-cd

Zwracamy uwagę, że niektóre mirrory nie są zaktualizowane — przed pobraniem sprawdź, czy numer wersji obrazu jest identyczny z tą listą! Oprócz tego wiadomo, że wiele stron nie udostępnia wszyskich obrazów (zwłaszcza DVD), ze względu na ich rozmiar.

W razie wątpliwości użyj głównego serwera obrazów płyt w Szwecji lub eksperymentalnego automatycznego wybierania serwera lustrzanego, który automatycznie przekieruje Cię na najbliższy znany serwer z aktualną wersją.

Jeśli jesteś zainteresowany oferowaniem obrazów płyt Debiana na swoim serwerze, przeczytaj instrukcję dotyczącą konfiguracji mirrora obrazów CD.