Debian na CD

Sťahovanie obrazov CD/DVD Debianu pomocou HTTP/FTP

Upozornenie! Tento preklad je zastaralý, pozrite si prosím pôvodný dokument.

Prosím, nesťahujte obrazy CD/DVD pomocou svojho webového prehliadača tak ako sťahujete iné súbory! Dôvodom je, že ak sa sťahovanie preruší, väčšina prehliadačov vám neumožní pokračovať odtiaľ, kde ste skončili.

Namiesto toho prosím použite nástroj, ktorý podporuje obnovenie sťahovania. Na unixových systémoch môžete použiť aria2, wxDownload Fast alebo (na príkazovom riadku) wget -c URL alebo curl -C - -L -O URL. Na systémoch Windows môžete skúsiť Free Download Manager. Na Mac OS si pozrite CocoaWget. Tiež sa môžete pozrieť na porovnanie správcov sťahovania a vybrať si program, ktorý vám vyhovuje.

Sú dostupné nasledovné obrazy Debianu:

Pozri aj:


Oficiálne obrazy CD/DVD distribúcie stable

Ak chcete nainštalovať Debian na stroji bez pripojenia k internetu, môžete použiť obrazy CD (po 700 MB) alebo DVD (po 4.7 GB). Stiahnite prvý súbor CD či DVD, napáľte ho pomocou napaľovačky CD/DVD (alebo z USB disku v prípade portov i386 a amd64) a zaveďte z neho systém.

Prvý CD/DVD disk obsahuje všetky potrebné súbory na nainštalovanie štandardného systému Debian.
Aby ste nesťahovali zbytočne, nesťahujte prosím iné súbory obrazov CD alebo DVD ak neviete určite, že budete potrebovať niektoré z balíkov, ktoré sa na nich nachádzajú.

CD

Nasledovné odkazy ukazujú na súbory obrazov, ktoré majú veľkosť do 650 MB, vďaka čomu sú vhodné na zápis na bežné nosiče CD-R(W):

DVD

Nasledovné odkazy ukazujú na súbory obrazov, ktoré majú veľkosť do 4.4 GB, vďaka čomu sú vhodné na zápis na bežné nosiče DVD-R/DVD+R alebo podobné:

Pred inštaláciou sa pozrite do dokumentácie. Ak pred inštaláciou čítate obyčajne len jeden dokument, prečítajte si Návod na inštaláciu, rýchleho sprievodcu procesom inštalácie. Ďalšia užitočná dokumentácia:


Registrované zrkadlá archívu debian-cd

Pamätajte, že niektoré zrkadlá neobsahujú aktuálne údaje — pred sťahovaním skontrolujte, či je číslo verzie obrazov rovnaké ako to, ktoré je uvedené na tejto stránke! Okrem toho pamätajte, že mnohé stránky nezrkadlia úplnú sadu obrazov (obzvlášť nie DVD) z dôvodu ich veľkosti.

Ak máte pochybnosti, použite primárny server s obrazmi CD vo Švédsku. alebo skúste experimentálny automatický výber zrkadla, ktorý vás automaticky presmeruje na blízke zrkadlo, o ktorom vieme, že má aktuálnu verziu.

Mali by ste záujem poskytovať na svojom zrkadle obrazy CD Debianu? Ak áno, pozrite si návod ako nastaviť zrkadlo obrazov CD.