Debian na płytach CD

Obrazy instalacyjne live

Uwaga: Oryginał jest nowszy niż to tłumaczenie.

Obraz instalacyjny live zawiera system Debian, który można uruchomić bez zmieniania czegokolwiek na twardym dysku, i który może także posłużyć do instalacji Debiana.

Czy obraz live jest odpowiedni dla mnie? Oto kilka rzeczy które pomogą Ci zdecydować.

Możesz pobrać następujące obrazy instalacyjne live:

Oficjalne obrazy instalacyjne live wydania stabilnego

Dostępne w kilku wariantach o rożnych rozmiarach wspomnianych powyżej, obrazy te pozwalają wypróbować system Debian złożony z wybranego zestawu pakietów, a następnie zainstalować go z tego samego nośnika.

DVD/USB (przez BitTorrent)

Hybrydowe obrazy ISO nadające się do zapisu na nośnikach DVD-R(W) a także na napędach USB odpowiedniej wielkości. Prosimy, o ile to możliwe, korzystać z BitTorrenta — pozwala to zmniejszyć obciążenie naszych serwerów.

DVD/USB

Hybrydowe obrazy ISO nadające się do zapisu na nośnikach DVD-R(W) a także na napędach USB odpowiedniej wielkości.

Informacje na temat tych plików i ich użycia dostępne są w FAQ.

Jeżeli Debian ma być zainstalowany z pobranego obrazu live, zalecamy przeczytanie szczegółowych informacji na temat procesu instalacji.

Więcej informacji na temat systemów Debian Live udostępnianych na tych obrazach można znaleźć na stronie projektu Debian Live.

Nieoficjalne obrazy live CD/DVD z dołączonym niewolnym oprogramowaniem firmware

Jeżeli jakikolwiek sprzęt w systemie wymaga załadowania niewolnego oprogramowania firmware wraz ze sterownikiem, można użyć jednego z archiwów zawierających pakiety z firmware lub pobrać nieoficjalny obraz zawierający niewolny firmware. Instrukcje, jak użyć tych archiwów i podstawowe informacje na temat ładowania firmware podczas instalacji są zamieszczone w Podręczniku Instalacji.

nieoficjalne obrazy live dla wersji stabilnej z zawartym firmwarem