Debian na CD

Síťová instalace z minimálního CD

Upozornění! Tento překlad je příliš zastaralý, prohlédněte si prosím originál.

Síťová instalace, nebo také netinst CD, je jedno CD, které vám umožňuje nainstalovat celý operační systém. Toto CD obsahuje minimální množství softwaru potřebné pro započetí instalace a stažení zbývajících balíčků z Internetu.

Co je pro mně lepší — minimální startovací CD-ROM, nebo kompletní disky CD? Záleží na situaci, ale my si myslíme, že v mnohých případech je minimální CD lepší — především, stáhnete jen balíčky, které jste vybrali k nainstalování na počítač, což šetří jak váš čas, tak i stažená data. Na druhé straně, kompletní disky CD jsou vhodnější pokud instalujete na víc jak jeden počítač, nebo počítače bez neomezeného připojení k Internetu.

Jaká síťová připojení jsou během instalace podporována? Síťová instalace předpokládá, že máte k dispozici připojení k Internetu. Podporovány jsou různé způsoby, jako je analogové vytáčené připojení PPP, ethernet, WLAN (s několika omezeními). ISDN však ne — litujeme!

Ke stažení jsou k dispozici následující obrazy minimálních startovacích CD:

Oficiální obrazy netinst verze stable

Do velikosti 280 MB. Obraz obsahuje instalátor a menší sadu balíčků, které umožňují instalaci (opravdu jen) základního systému.

Obraz CD netinst (obecně 150-280 MB, liší se podle architektury)

Informace o tom, co jsou tyto soubory a jak je použít, naleznete v často kladených otázkách (FAQ).

Po té, co si stáhnete obrazy, se podívejte na podrobné informace o procesu instalace.