Debian na CD

Sťahovanie obrazov CD Debianu pomocou siete BitTorrent

Upozornenie! Tento preklad je zastaralý, pozrite si prosím pôvodný dokument.

BitTorrent je peer-to-peer sieť na prenos súborov optimalizovaná pre veľké počty sťahujúcich. Naše servery zaťažuje len minimálne, pretože klienti siete BitTorrent počas sťahovania nahrávajú časti súborov ostatným klientom a tak rozkladajú záťaž naprieč sieťou a umožňujú ohromne rýchle sťahovanie.

Prvý CD/DVD disk obsahuje všetky potrebné súbory na nainštalovanie štandardného systému Debian.
Aby ste nesťahovali zbytočne, nesťahujte prosím iné súbory obrazov CD alebo DVD ak neviete určite, že budete potrebovať niektoré z balíkov, ktoré sa na nich nachádzajú.

Na to aby ste takto mohli stiahnuť CD/DVD Debianu budete potrebovať klienta BitTorrent. V distribúcii Debian sa nachádzajú klienti BitTornado, KTorrent a pôvodné nástroje BitTorrent. Iné operačné systémy podporujú BitTornado a BitTorrent.

Oficiálne torrenty distribúcie stable

Pred inštaláciou sa pozrite do dokumentácie. Ak pred inštaláciou čítate obyčajne len jeden dokument, prečítajte si Návod na inštaláciu, rýchleho sprievodcu procesom inštalácie. Ďalšia užitočná dokumentácia:

Ak môžete, nechajte prosím svojho klienta po dokončení sťahovania bežať, čím pomôžete ostatným rýchlejšie stiahnuť obrazy!