Backports ana arşiv ile birleştirildi

20 Mart 2013

Debian projesi gururla sunar; backport servisi Debian 7 (kodadı Wheezy) ile birlikte ana arşivin parçası olacak. Backport paketleri genelde test dağıtımından (güvenlik güncellemeleri gibi durumlarda kararsızdan da) gelen paketlerin kararlı ortamda tekrar derlenmesiyle oluşur ve (eğer mümkünse) yeni kitaplıklar olmadan Debian kararlı dağıtımında çalışır. Şimdiye kadar ayrı bir arşiv altında tutulan bu servise, wheezy-backports'dan başlanmak üzere normal arşivlerden ulaşılacak.
Wheezy kullanıcıları sources.list dosyalarına şu kaydı girmeleri gerekecek:

deb http://ftp.debian.org/debian/ wheezy-backports main

Backports hizmetinin tüm kullanıcılarını, düzenli kullandıkları yansılarının backport'ları barındırıp barındırmadığını kontrol etmeye davet ediyoruz. Unutmayın ki bu değişiklik şu anki kararlı dağıtım olan Debian 6'yı (kodadı Squeeze) kapsamamaktadır.

Debian Hakkında

Debian Projesi, ortaya Debian olarak bilinen tamamen özgür bir işletim sistemi çıkarmak için gönüllü olarak zaman ve çaba harcayan Özgür Yazılım geliştiricilerinin işbirliğidir.

İrtibat Bilgileri

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.debian.org/ da yer alan Debian web sayfalarını gezin veya <press@debian.org> adresine eposta yollayın.