هشدار! این ترجمه خیلی قدیمی است، لطفاً نسخه اصلی را ببینید.

با ما در تماس باشید

دبیان سازمان بزرگی است که از روش های مختلفی می توانید با آن درتماس باشید. این صفحه شامل خلاصه ای از روش های ارتباط با دبیان است. شما می توانید روش های تماس با دبیان را در ادامه این صفحه مطالعه کنید.

زبان انگلیسی، زبان معمول برای ارتباط با توسعه دهندگان دبیان است. بنابراین ما نیز درخواست داریم که سؤالات خود را به زبان انگلیسی شروع کنید. اگر این کار برای شما مقدور نیست به آدرس لیست پستی زبان خودتان مراجعه نمایید.اطلاعات عمومی

بیشتر اطلاعات درباره دبیان بروی وب سایت ما گرداوری گردیده، https://www.debian.org/، پس لطفا قبل از ارتباط با ما در وب سایت جستجو و تحقیق نمایید.

بخش پرسش های رایج ما بسیاری از سؤالات شما را پاسخ خواهد داد.

سؤالات راجع مربوط به پروژه دبیان را می توانید به لیست پستی پروژه-دبیان در debian-project@lists.debian.org. ارسال نمایید. لطفا سؤالات مربوط به لینوکس را به آن لیست پستی ارسال نفرمایید. درباره آن در زیر بیشتر خواهید خواند.

نصب و کاربری دبیان

اگر اطمینان دارید که مستندات موجود در بخش مدیای نصب و وب سایت راه حلی برای مشکل شما ندارند، لیست پستی فعالی که کاربران و توسعه دهندگان دبیان در آن فعال هستند می تواند پاسخگوی سؤالات شما در آدرس debian-user باشد. همه سؤالات درباره

می توانند به آن لیست ارسال گردند. فقط لازم است تا بسادگی عضو debian-user شوید و سؤالات خود را به debian-user@lists.debian.org ارسال نمایید.

علاوه بر آن لیست های پستی دیگری برای زبان های دیگر نیز وجوددارد. آدرس اطلاعات عضویت را برای لیست های پستی بین المللی ملاحظه نمایید.

علاوه بر آن می توانید لیست های پستی ما را همانند گروه های خبری در موتورهای جستجو مانند گوگل.

اگر فکر می کنید در سیستم نصب ما ایرادی یافته اید، اطلاعات مربوط به آنرا به آدرس debian-boot@lists.debian.org یا پر نمودن گزارش باگ بروی نصاب-دبیان بسته های نصب ارسال فرمایید.

تبلیغات مطبوعات

برای درخواست اطلاعات مقالات یا ثبت خبر برای صفحه خبر ما می توانید با قسمت تبلیغات تماس حاصل فرمایید.

رویدادها/کنفرانس ها

دعوت نامه برای کنفرانس ها و نمایشگاه ها باید به بخش رویدادها ارسال شوند و درخواست پوسترها، تبلیغات دیواری و اشتراکات در اروپا باید به لیست رخدادهای اروپائی ارسال گردد.

کمک به دبیان

اگر مایلید برای کمک به دبیان با ما تماس بگیرید لطفا صفحه راه های ممکن برای کمک را ابتدا بازبین فرمایید.

اگر مایلید یکی از آینه های دبیان را نگه داری نمایید، صفحه آینه‌های دریافت دبیان را بازبین فرمایید.آینه‌های دریافت جدید با کمک این فرم ثبت می گردند. مشکل با آیینه های موجود می توانند به آدرس mirrors@debian.org گزارش گردند.

اگر مایلید لوح های فشرده دبیان را بفروشید، لطفا صفحه اطلاعات برای فروشندگان لوح فشرده را بازبین فرمایید. برای اضافه شدن به فروشندگان لوح های فشرده لطفا از طریق این فرم اقدام فرمایید.

گزارش مشکلات در بسته های دبیان

اگر مایلید برای یک بسته دبیان باگی اعلام نمایید، ما یک سیستم پیگیری باگ که شما می توانید براحتی در آن گزارش خود را اعلام نمایید تدارک دیده ایم. لطفا مستندات ساختار گزارش یک باگ را مطالعه فرمایید.

اگر فقط می خواهید با یکی از مراقبین بسته های دبیان گفتگو نمایید، می توانید از رایانامه مستعار تدارک دیده شده برای هر بسته استفاده نمایید. برخی رایانامه هائی که به آدرس <package name>@packages.debian.org ارسال می شوند به مراقبین مربوط به بسته مورد نظر ارجاع داده می شوند.

اگر مایلید یکی از توسعه دهندگان دبیان را درباره یک مشکل امنیتی در شرایطی محرمانه آگاه سازید، به آدرس security@debian.org رایانامه ائی ارسال نمایید.

توسعه دبیان

اگر سئوالی دارید که بیشتر درباره توسعه و گسترش دبیان است چندین لیست پستی توسعه وجود دارند که می توانید با کمک آنها با توسعه دهندگان ما تماس حاصل فرمایید.

عمومی ترین لیست پستی توسعه دهندگان debian-devel است که شما می توانید عضو آن شوید و پس از آن رایانامه های خود را به آدرس debian-devel@lists.debian.org ارسال فرمایید.

مشکلات با زیر ساخت دبیان

برای گزارش مشکل با یکی از خدمات دبیان، شما معمولا می توانید به واسطه صفحه گزارش یک باگ در خصوص یک بسته خاص اقدام نمایید.

متناوبا می توانید به وسیله رایانامه نیز با ایشان در ارتباط باشید.

ویرایشگران صفحات وب
بسته: www.debian.org
debian-www@lists.debian.org
مترجمین صفحات وب
Behrad Eslamifar <behrad_es@yahoo.com>, Debian Localization Persian team <debian-l10n-persian@lists.debian.org>
لیست پستی مدیران و مراقبین ارشیو
بسته: lists.debian.org
listmaster@lists.debian.org
مدیران سیستم پیگیری باگ
بسته: bugs.debian.org
owner@bugs.debian.org

همچنین ما لیست کاملی از رایانامه ها و مشاغل برای تماس با بخش های مختلف سازمان تدارک دیده ایم.