Увага! Цей переклад дуже застарів, дивіться, будь ласка, оригінал.

Дзеркала Debian

Щоб надавати користувачам кращий доступ до нашого архіву і зменшити навантаження на наші сервери, Debian розповсюджується по всьому світу за допомогою дзеркал.

Віддзеркалюються наступні наші архіви:

Пакунки Debian (debian/)
Банк пакунків Debian — тут знаходиться більшість deb-пакунків, матеріали для встановлення та джерельний код.
Перегляньте також список дзеркал Debian що містять архів debian/.
Образи компакт-дисків (debian-cd/)
Вмістилище образів компакт-дисків: Jigdo-файли й ISO-образи.
Перегляньте також список дзеркал Debian що містять архів debian-cd/.
Старі випуски (debian-archive/)
Архів старих випусків Debian.
Дивіться також Архіви дистрибутива.

До випуску Debian 3.1 також існував архів пакунків Non-US (debian-non-US/), який містив пакунки Debian які не можна було розповсюджувати в США через патенти на програмне забезпечення чи використання шифрування. Ці пакунки було включено у основний архів в in Debian 3.1 і архів non-US більше не існує.

Інформація для володарів дзеркал

Дзеркала Debian підтримуються добровольцями, тому якщо ви згодні надати дисковий простір та доступ до мережі, створіть дзеркало і допоможіть зробити Debian ще більш доступною.

Перегляньте сторінки про створення дзеркала архіву Debian щоб отримати більше інформації про методи віддзеркалювання, створення часткових дзеркал, коли віддзеркалювати та інше.

Ви можете віддзеркалювати архів Debian повністю або частково — перевірте розмір дзеркала.

Ви можете залишити дзеркало особистим, але більшість людей додає свої дзеркала до нашої бази даних в якій міститься інформація про всі дзеркала Debian. Оскільки користувачі бачитимуть дзеркало в наших списках, це гарний шлях зробити його відомим. Про вашу організацію також буде згадано на сторінці спонсорів дзеркал.

Якщо в вашій країні ще немає офіційного дзеркала Debian і ваше дзеркало має гарну пропускну здатність, то, можливо, ви захочете зробити його офіційним дзеркалом.

Існує два публічних списки розсилки про дзеркала Debian, debian-mirrors-announce і debian-mirrors. Ми заохочуємо всіх супроводжуючих підписатися на список оголошень, оскільки він використовується для важливих оголошень. Цей список модерується і буде отримувати дуже малу кількість повідомлень. Другий список призначений для загальних дискусій і відкритий для всіх.

Дзеркала Debian мають файли часових міток які ми використовуємо щоб дізнатися як давно вони оновлювалися. Ось деяка статистика надана супроводжуючими дзеркал:

Якщо у вас є запитання, на які ви не можете знайти відповідь на цій сторінці, ви можете зв'язатися з нами за адресою mirrors@debian.org або за допомогою IRC, #debian-mirrors на irc.debian.org.