Увага! Цей переклад дуже застарів, дивіться, будь ласка, оригінал.

Перенесення на інші архітектури ] [ Debian GNU/Hurd ] [ Новини ] [ Налаштування ] [ Hurd CD ] [ Документація ] [ Розробка ] [ Контакти ]

Debian GNU/Hurd

Вступ

Hurd — це набір серверів, запущених поверх мікроядра GNU Mach. Разом вони складають основу операційної системи GNU.

На разі Debian доступний лише для Linux, але з Debian GNU/Hurd ми також почали пропонувати GNU/Hurd в якості платформи для розробників, серверної системи та стільниці. Проте, Debian GNU/Hurd ще офіційно не випущено і не буде ще на протязі деякого часу.

Розробка

Hurd знаходиться в процесі активної розробки, однак не забезпечує того рівня продуктивності та стабільності, якого ви очікували б від „production“-системи. Крім цього, лише кожен другий пакунок Debian було перенесено на GNU/Hurd. Ще треба зробити багато роботи перед тим, як ми зможемо здійснити офіційний випуск.

За бажанням, ви можете взяти участь в розробці. В залежності від рівня ваших знань та кількості вільного часу ви могли б допомогти нам багатьма різними способами. Наприклад, нам потрібні досвідчені C-хакери для розробки та впровадження нових можливостей, виправлення помилок та відлагодження („зневадження“, debug) системи. Навіть якщо ви не надто гарно розбираєтесь в програмуванні на C, ви все ще можете допомагати: тестуючи існуючу систему та повідомляючи про помилки або спробами скомпілювати деяке програмне забезпечення, що на разі не підтримується, але з яким ви мали справу. Також, важливим внеском буде написання документації або супровід web-сторінок.

Перенесення

Перенесення пакунків у більшості випадків є тривіальною задачею, існує лише декілька пасток, в які можна потрапити, описаних в списку загальних питань.

Як долучитись?

Щоб почати займатись розробкою Hurd вам потрібно встановити Debian GNU/Hurd і розібратись в ньому. Також, підпишіться на списки розсилки та спробуйте зрозуміти в якому стані знаходиться розробка. Запропонуйте свою допомогу і вам підкажуть, що потрібно робити.