Zakończenie DebConf 14 w Portland oraz ogłoszenie daty DebConf 15

31. sierpnia 2014r

Dzisiaj, w niedzielę 31 sierpnia 2014 r. dobiegła końca doroczna Konferencja Deweloperów i Współpracowników Debiana. Z ponad 300 uczestnikami z całego świata, 80 godzinami przemów w ponad 100 wystąpieniach konferencja została uznana za skuces szefa lokalnego organizatora Steve Langasek.

Steve powiedział: "Jestem zadowolony z przebiegu konferencji. Każdego roku jestem pod wrażeniem zaangażowania uczestników konferencji w tworzeniu największego na świecie wolnego systemu operacyjnego i ten rok nie był wyjątkiem. DebConf jest centralnym punktem dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt i naprawdę pomaga nam poruszać się przy tworzeniu nie tylko Debiana, ale, w szerszym zakresie, całego ekosystemu wolnego oprogramowania. Szczególne podzękowania należą się firmie Intel i wszystkim naszym sponsorom, bez których konferencja nie byłaby możliwa."

Najciekawsze wystąpienia:

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w konferencji, wystąpienia i dyskusje były nagrywane i strumieniowane na żywo, a nagrania będą udostępnione pod adresem the Debian meetings archive website.

W następnym roku DebConf odbędzie się w Heidelberg, w Niemczech, od 15 do 22 sierpnia 2015 r. W dniach poprzedzających DebConf lokalny organizator ponownie zorganizuje Debcamp - sesję na której odbędą się intensywne prace nad poprawianiem dystrybucji. Organizator, Michael Banck powiedział: "Zapraszamy wszystkich to Heidelberg na następną konferencję Debćonf. Wybrane miejsce pozwoli na zorganizowanie konferencji pod jednym dachem, z dużą ilością przestrzeni i przyrody wokół. Nie mogę się doczekać kolejnej udanej konferencji."

O DebConf

DebConf to konferencja deweloperów Projektu Debian. Oprócz harmonogramu pełnego wystąpień technicznych, społecznych i dotyczących polityki, DebConf dostarcza deweloperom, współpracownikom i innym zainteresowanym osobom możliwość osobistego spotkania i bliższej współpracy. Konferencja odbywa się corocznie od 2000 r. w różnych miejscach, takich jak Szkocja, Argentyna oraz Bośnia i Hercegowina. Więcej informacji na temat DebConf dostępnych jest pod adresem strony DebConf.

O Debianie

Projekt Debian został założony w roku 1993 przez Ian Murdock jako w pełni wolny projekt społecznościowy. Od tego czasu projekt rozwinął się do jednego z największych i wpływowych projektów open source. Tysiące wolontariuszy z całego świata pracują razem nad stworzeniem i zarządzaniem oprogramowaniem Debiana. Dostępny w 70 językach oraz wspierając dużą liczbę różnych typów komputerów, Debian nazywa siebie "uniwersalnym systemem operacyjnym".