Poznámka: Původní dokument je novější než tento překlad.

Napište nám

Debian je rozsáhlou organizací a nabízí se mnoho cest jak nás kontaktovat. Tato stránka shrnuje pouze nejžádanější kontakty; není v žádném případě vyčerpávající. Další najdete na jednotlivých webových stránkách Debianu.

Vezměte na vědomí, že většina uvedených e-mailových adres jsou otevřené poštovní konference s veřejnými archivy. Přečtěte si, prosím, závazné prohlášení než pošlete jakékoliv zprávy.

Společným jazykem pro komunikaci s vývojáři Debianu je angličtina. Žádáme proto, aby alespoň úvodní dotazy vývojářům byly pokládány v angličtině. Pokud to není možné, projděte si uživatelskou e-mailovou konferenci ve vašem jazyce.

Všeobecné informace

Většina informací o Debianu je soustředěna na webových stránkách https://www.debian.org/. Proto si je, před tím než nás budete kontaktovat, projděte a prohledejte.

Stránky s často kladenými dotazy přímo zodpovídají mnoho otázek uživatelů.

Všeobecné otázky ohledně projektu Debian můžete posílat do e-mailové konference debian-project na adrese debian-project@lists.debian.org. Neposílejte sem prosím otázky o používání Linuxu - více k tomuto problému níže.

Instalace a používání Debianu

Pokud víte jistě, že dokumentace na instalačním médiu ani webové stránky neobsahují řešení vašeho problému, existuje velmi aktivní uživatelská konference debian-user, kde mohou vaše dotazy zodpovědět uživatelé a vývojáři Debianu. Do této konference posílejte všechny otázky ohledně

Po přihlášení do konference debian-user otázky posílejte na adresu debian-user@lists.debian.org.

Navíc jsou zde uživatelské e-mailové konference v různých jazycích. Viz informace o přihlašování do mezinárodních e-mailových konferencí.

E-mailové konference si také můžete prohlížet formou diskuzních skupin za použití webových rozhraní jako Google.

Pokud si myslíte, že jste našli chybu v instalačním systému, pošlete o tom zprávu na adresu debian-boot@lists.debian.org nebo zašlete chybové hlášení vůči pseudobalíčku debian-installer.

Propagace / Tisk

Pokud chcete získat informace pro své články nebo přispět zprávou na naše zpravodajské stránky, kontaktujte tiskové oddělení Debianu.

Události / Konference

Pozvání na konference, předváděcí akce či události jiného druhu posílejte na oddělení událostí. Žádosti o letáky, plakáty a účast na akcích v Evropě posílejte do evropské e-mailové konference o událostech.

Pomoc Debianu

Pokud byste se chtěli podílet na Debianu, seznamte se prosím nejprve s možnými způsoby pomoci.

Pokud chcete poskytovat zrcadlo Debianu, podívejte se na stránky o zrcadlení. Nová zrcadla se oznamují webovým formulářem. Problémy s existujícími zrcadly lze hlásit na adrese mirrors@debian.org.

Zájemci o prodej CD Debianu najdou informace na stránkách pro prodejce CD. Chcete-li být na seznamu prodejců, prosím vyplňte následující formulář.

Hlášení chyb v balíčcích Debianu

Za účelem hlášení chyb v balíčcích Debianu je k dispozici systém pro sledování chyb, kde můžete daný problém snadno zaznamenat. Přečtěte si prosím instrukce k zasílání chybových zpráv.

Pokud chcete raději kontaktovat přímo správce balíčku, můžete použít pro tento účel určenou e-mailovou adresu. E-maily zaslané na adresu <jméno balíčku>@packages.debian.org budou přeposlány správci zodpovědnému za daný balíček.

Diskrétně uvědomit vývojáře o bezpečnostním problému v Debianu můžete zasláním e-mailu na adresu security@debian.org.

Vývoj Debianu

Pokud máte otázky zaměřené spíše na vývoj, je zde několik e-mailových konferencí ve kterých lze kontaktovat vývojáře Debianu.

Obecná e-mailová konference pro vývojáře je debian-devel. Můžete se do ní přihlásit a následně poslat e-mail na adresu debian-devel@lists.debian.org.

Problémy s infrastrukturou Debianu

Problém se službou Debianu lze obvykle ohlásit jako chybu v odpovídajícím pseudobalíčku.

Jinak nás můžete kontaktovat e-mailem.

Editoři webových stránek
balíček: www.debian.org
debian-www@lists.debian.org
Překladatelé webových stránek
Miroslav Kure <kurem@upcase.inf.upol.cz>, Juraj Kubelka <Juraj.Kubelka@email.cz>
Administrátoři systému emailových konferencí a správci archívů
balíček: lists.debian.org
listmaster@lists.debian.org
Administrátoři systému pro hlášení chyb
balíček: bugs.debian.org
owner@bugs.debian.org

Problémy s obtěžováním

Debian je komunita lidí, kteří si váží respektu a dialogu. Pokud jste obětí jakéhokoliv chování, které vám škodí, či pokud máte pocit, že jste byli obtěžování, ať už během konference, či sprintu organizovaného projektem, nebo v průběhu obecné spolupráce na projektu, prosím, kontaktujte Komunitní tým na: community@debian.org.

Také máme úplný seznam oddělení spolu s e-mailovými adresami, na kterých lze kontaktovat jejich členy.