Upozornenie! Tento preklad je zastaralý, pozrite si prosím pôvodný dokument.

Sponzorstvo

Dary spravuje Vedúci projektu Debian (DPL). Umožňujú Debianu získať počítače, iný hardvér, domény, certifikáty SSL, navštevovať konferencie Debianu, mini-konferencie Debianu, vývojárske šprinty, zúčastňovať sa iných akcií atď. Ďakujeme všetkým našim sponzorom za to, že podporujú Debian!

Najjednoduchší spôsob ako darovať projekty Debian je prostredníctvom PayPal na adresu Software in the Public Interest, neziskovej organizácie, ktorá disponuje aktívami zverenými Debianu. Môžete darovať aj nižšie uvedenými spôsobmi.

Spôsoby darovania

Rôzne organizácie disponujú aktívami zverenými Debianu a prijímajú dary v mene Debianu.

Organizácia Spôsoby Poznámky
SPI PayPal, Click & Pledge (opakované dary), šek (USD/CAD), iné USA, nezisková organizácia, dary odčítateľné z daní
FFIS bankový prevod Nemecko, nezisková organizácia, dary odčítateľné z daní
Debian France bankový prevod, PayPal Francúzsko, nezisková organizácia, dary odčítateľné z daní
debian.ch bankový prevod, iné Švajčiarsko, nezisková organizácia
Debian zariadenie, čas, iné

Software in the Public Interest

Software in the Public Interest, Inc. je nezisková organizácia, dary ktorej sú odčítateľné z daní, registrovaná v USA, ktorú založili ľudia z Debianu v roku 1997, aby pomáhali organizáciám slobodného softvéru a hardvéru.

PayPal

Jednorazové a opakované dary je možné poslať pomocou stránky SPI na webových stránkach PayPal. Ak chcete posielať opakované dary, označte políčko „Make This Recurring (Monthly)“.

Click & Pledge

Jednorazové a opakované dary je možné poslať pomocou stránky SPI na webových stránkach Click & Pledge. Ak chcete posielať opakované dary vpravo zvoľte ako často chcete darovať, prejdite dolu na „Debian Project Donation“, vyplňte čiastku, ktorú chcete darovať, kliknite na „Add to cart“ a dokončite proces.

Šekom

Dary je možné posielať šekom alebo poštovou poukážkou v USD a CAD. Prosím, uveďte Debian v informačnom políčku a pošlite ho organizácii SPI na adresu uvedenú na stránke darov SPI.

Iné

Dary bankovým prevodom a ďalšími spôsobmi sú tiež možné. V niektorých častiach sveta môže byť jednoduchšie poskytnúť dar jednej z partnerských organizácií organizácie Software in the Public Interest. Ďalšie informácie nájdete na stránke darov SPI.

Verein zur Förderung Freier Informationen & Software

Verein zur Förderung Freier Informationen & Software je nezisková organizácia, dary ktorej sú odčítateľné z daní, registrovaná v Nemecku, založená za účelom pomoci organizáciám slobodného softvéru.

Bankovým prevodom

Dary bankovým prevodom sú možné na bankový účet uvedený na stránke darov FFIS. Prosím, uveďte, že dar je určený Debianu.

Debian France

Debian France Association je organizácia registrovaná vo Francúzsku podľa zákona 1901, založená na podporu a propagáciu Projektu Debian vo Francúzsku.

Bankovým prevodom

Dary bankovým prevodom sú možné na bankový účet uvedený na stránke darov Debian France. Daňový doklad k týmto darom si vyžiadajte emailom na adrese donation@france.debian.net.

PayPal

Dary je možné poslať prostredníctvom stránky PayPal Debian France. Tieto budú určené konkrétne pre Debian France alebo vo všeobecnosti pre Projekt Debian.

debian.ch

debian.ch bola založená, aby reprezentovala projekt Debian vo Švajčiarsku a v Lichtenštajnskom kniežatstve.

Bankovým prevodom

Dary bankovým prevodom zo švajčiarskych aj z medzinárodných bánk sú možné na bankový účet uvedený na webovej stránke debian.ch.

Iné

Dary iným spôsobom je možné poslať po kontaktovaní adresy darov uvedenej na webovej stránke debian.ch.

Debian

Debian dokáže priamo prijímať dary vo forme vybavenia, ale momentálne nie iné dary.

Vybavenie a služby

Debian sa tiež spolieha na dary vybavenia a služieb od jednotlivcov, spoločností, univerzít atď., aby bol Debian pripojený k svetu.

Ak má vaša spoločnosť nejaké nevyužité počítače alebo zariadenia (pevné disky, radiče SCSI, sieťové karty, a pod.), prosím zvážte darovanie týchto zariadení Debianu. Prosím, kontaktujte nášho zástupcu pre hardwarové dary ohľadne podrobností.

Debian udržuje zoznam hardvéru, ktorý si žiadajú rôzne služby a skupiny v rámci projektu.

Čas

Existuje veľa spôsobov ako pomôcť Debianu využitím vášho pracovného alebo voľného času.

Iné

Debian momentálne nedokáže prijímať dary v kryptografických menách, ale zisťujeme možnosti podpory tohto spôsobu darovania.

Darcovia

Na nasledujúcich zoznamoch sú organizácie, ktoré sponzorovali Debian zariadením alebo službami: