Zakończone wsparcie bezpieczeństwa dla wersji 3.1 Debiana

29. lutego 2008r

Wsparcie bezpieczeństwa dla Debiana GNU/Linux 3.1 zostanie zakończone 31. marca

Po roku od wydania Debiana GNU/Linux 4.0 (czyli etch) i prawie trzech latach od wydania Debiana GNU/Linux 3.1 (sarge), wsparcie bezpieczeństwa dla starej wersji (3.1 - sarge) zakończy się na koniec przyszłego miesiąca. Projekt Debian szczyci się możliwością tak długiego prowadzenia wsparcia dla starej wersji, nawet roku po wydaniu nowej wersji.

Projekt Debian wydał Debiana GNU/Linux 4.0 (etch) 8. kwietnia 2007r. Użytkownicy i dystrybutorzy mieli rok czasu na zaktualizowanie swoich starych instalacji do obecnej wersji stabilnej. Jak to uprzednio zapowiadano, wsparcie bezpieczeństwa dla starej wersji 3.1 kończy się w marcu 2008 roku.

Uprzednio wydane poprawki bezpieczeństwa dla starej wersji pozostaną dostępne na serwerze security.debian.org.

Poprawki bezpieczeństwa

Zespół Bezpieczeństwa Debiana wydaje poprawki bezpieczeństwa dla obecnej wersji poprzez <http://security.debian.org/>. Poprawki bezpieczeństwa dla starej dystrybucji są wydawane jeszcze przez rok lub do chwili zastąpienia obecnej dystrybucji nowszą, zależnie od tego, co zajdzie najpierw.

O Debianie

Debian GNU/Linux jest wolnym systemem operacyjnym tworzonym przez ponad tysiąc wolontariuszy z całego świata, którzy współpracują ze sobą przez internet. Debian jako niekomercyjny, będący Wolnym Oprogramowaniem, o otwartym modelu dewelopingu jest unikatowym wśród dystrybucji GNU/Linuksa.

Kluczowa siła Debiana opiera się na bazie wolontariuszy, którzy kierują się Umową Społeczną Debiana i mają na celu stworzenie możliwie najlepszego systemu operacyjnego. Debian 4.0 jest kolejnym ważnym krokiem w tym kierunku.

Informacje kontaktowe

Więcej informacji dostępnych jest na stronach www Debiana https://www.debian.org/ lub wysłać maila na adres <press@debian.org>